AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dziś rocznica śmierci Mirosława Breguły, lidera grupy "Universe". Już jutro "Przystanek Krajcok", koncert upamiętniający Artystę.

Kultura

Dokładnie 14 lat temu odszedł Mirosław Breguła, lider zespołu "Universe', wokalista, autor tekstów. Jak co roku odbędzie się koncert "Przystanek Krajcok", który jest upamiętnieniem Artysty. 

Radni Miasta Chorzów w tym roku upamiętnili Mirka, nadając jednemu z rond w Chorzowie Starym jego imię. Pomysłodawcą inicjatywy był radny Krzysztof Łazikiewicz.

Czytaj także: Radni podjęli decyzję. Rondo w Chorzowie Starym nazwane imieniem Mirosława Breguły

W budżecie obywatelskim znalazł się pomysł na stworzenie muralu przedstawiającego Mirosława Bregułę, jednak mieszkańcy nie poparli realizacji projektu w wystarczająca dużej ilości głosów. Z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez naszą redakcję, wiemy, że radny Szymon Piecha zabiega, aby ten projekt pojawił sie w budżecie miasta na rok 2022.

"Przystanek Krajcok", koncert upamiętniający Artystę odbędzie się już jutro w Starochowskim Domu Kultury! Jak co roku będziemy mogli posłuchać największych hitów zespołu Universe w wykonaniu młodych wokalistów i w nowych aranżacjach. Więcej na temat koncertu przeczytasz >>TUTAJ<< W koncercie wystąpi m.in. Laureatka konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", Martyna Guzy.

Czytaj również: Martyna Guzy z Chorzowa laureatką konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Mirosław Breguła, urodzony 10 lutego 1964 roku w Świętochłowicach, jednak wiekszość życia związany z Chorzowem. Współzałożyciel i lider zespołu muzycznego "Universe". W 1992 na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, zespół zdobył I nagrodę w konkursie premier za piosenkę "Daj mi wreszcie święty spokój". Autor ponad 150 tekstów. Artysta popełnił samobójstwo 2 listopada 2007 roku w chorzowskiej kamienicy w której mieszkał. Spoczywa na cmentarzu w Chorzowie Starym przy ul. Kalusa, w tzw. "Starej części".

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


bregułauniverseprzystanekkrajcokguzyrondowspomnienie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana