AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Jak wybrać dobry serwis samochodowy?

Inne

Twój samochód odmawia posłuszeństwa i znowu pojawia się problem, bo ostatni polecony mechanik nie dał sobie rady? Warto sprawdzić ofertę pobliskiego Autoryzowanego Serwisu marki, która wyprodukowała Twoje auto. Tak samo jak zakup używanego auta w autoryzowanym salonie jest zazwyczaj bezpieczniejszy niż kupno u pierwszego handlarza z brzegu, tak samo naprawa auta w ASO często wychodzi lepiej. Oczywiście wszystko zależy od danej firmy i nie każde ASO staje na wysokości zadania, ale zasadniczo, w tego typu serwisach auto jest bezpieczniejsze. W tym artykule opowiemy trochę o zaletach serwisowania aut w ASO, zapraszamy.

Dlaczego Autoryzowane Serwisy?

Zacznijmy może od prozaicznej rzeczy, czyli opinii, o którą dbają tego typu serwisy. Tyczy się to głównie serwisów, które prowadzone są jednocześnie przez tą samą firmę, która jest dealerem danej marki. W takich wypadkach nie można sobie pozwolić na negatywne opinie od klientów i robi się wszystko, aby samochód został naprawiony w takim zakresie jak zostało to ustalone z właścicielem. Negatywne opinie mogą przełożyć się również na sprzedaż, dlatego jeżeli wybierać ASO to warto w pierwszej kolejności skierować swoje kroki do firm, które jednocześnie prowadzą salony samochodowe.

Z powyższym powodem związany jest kolejny a mianowicie fachowa obsługa. Niby brzmi jak wytarty slogan reklamowy, ale każdy oczekuje profesjonalnego podejścia, zwłaszcza gdy płacimy za jakąś usługę często nie małe pieniądze. W przypadku dużych serwisów takich jak serwis Ford na Śląsku Auto-Boss, pracownicy co pewien czas kierowani są na specjalne szkolenia. Podczas tych szkoleń osoby odpowiedzialne za Twoje auto zdobywają nową wiedzę, którą są w stanie wykorzystać w codziennej pracy.

Jednocześnie należy pamiętać, że pracownicy autoryzowanego serwisu samochodowego, pracują z autami danej marki przez cały czas. Jak nikt inny wiedzą, gdzie znajdują się dane części w aucie, jak się do nich dostać i szybko naprawić a co za tym idzie tanio. Nowoczesne auta są tak skonstruowane, że bez profesjonalnych narzędzi ciężko jest dokonać prawidłowej naprawy. Takie narzędzia dostępne są właśnie w autoryzowanych serwisach. Zwykłe serwisy nie mogą sobie pozwolić na zakup narzędzi do aut wszystkich marek.

Idąc dalej mamy wątek związany z częściami zamiennymi. Korzystając z usług autoryzowanego serwisu, możesz na miejscu kupić części do swojego auta. Są to oryginalne zamienniki, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo i są gwarancją tego, że będą pasować do auta. Kupno tańszych zamienników jest tylko pozorną oszczędnością, szybciej się psują i nie są tak wydajne.

Ile razy miałeś tak, że przyjeżdżając do mechanika słyszałeś jedną cenę, a odbierając auto ta się zmieniała? W przypadku ASO nie ma takich sytuacji, tutaj auto jest dokładnie sprawdzane i dopiero po postawieniu diagnozy dowiadujesz się jakie to będą koszty. ASO to miejsce, w którym mechanicy działają wedle pewnych procedur. Takie procedury istnieją, bo się wcześniej sprawdziły i gwarantują minimalny procent niedokładności.

Jeżeli chcesz mieć historię pojazdu, to koniecznie korzystaj z autoryzowanych serwisów. Pełna lista napraw i przeglądów może być przydatna podczas sprzedaży auta. Dodatkowo informacje o wcześniejszych usterkach pomagają szybciej diagnozować i naprawiać kolejne problemy.

Nikt nie może Ci dać gwarancji, że dany serwis nie popełni błędu, dopóki naprawą aut zajmują się ludzie, pomyłki będą się zdarzać. Możesz jednak zminimalizować ich ryzyko wybierając odpowiednich mechaników. Artykuł zaczęliśmy od opinii i na nich skończymy. Koniecznie przed oddaniem auta sprawdź opinie na temat danego warsztatu. Najlepiej jest to zrobić w internecie, chociaż opinie znajomych i bliskich osób mogą również okazać się pomocne. Im więcej opinii na koncie danego serwisu tym bardziej można mu ufać, oczywiście jeżeli średnia tych ocen jest wysoka.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


serwis samochodowyford

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery