AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zmiana organizacji ruchu w Chorzowie podczas najbliższego weekendu!

Miasto

Chorzowscy policjanci informują, że w dniach od 29 października do 2 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w ciągu ulic położonych w sąsiedztwie cmentarzy. Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

W dniach od 29 października do 2 listopada br. w związku z uroczystością Wszystkich Świętych, wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu w ciągach ulic położonych w sąsiedztwie cmentarzy:
• rejon cmentarza (przy kościele św. Ducha) przy ul. Dąbrowskiego: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do rejonu węzła drogowego drogi wojewódzkiej nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa),
• rejon cmentarza przy ul. Janasa: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się w ciągu ul. Janasa na odcinku od skrzyżowania z ul. Osiedlową do skrzyżowania z ul. 3-go Maja,
• rejon cmentarza (przy kościele św. Józefa) przy ul. Mariańskiej: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Janasa.

Zamknięte dla ruchu kołowego zostaną następujące ciągi ulic:
• ul. Drzymały – odcinek od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do bramy cmentarza,
• ul. Cmentarna – odcinek od skrzyżowania z ul. Hajducką do skrzyżowania z ul. Urbanowicza. W związku z remontem ul Hajduckiej zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Kordeckiego w rejonie skrzyżowania z ul. Spokojną i Częstochowską.
• ul. Kalusa – cały przebieg ulicy.

Kierowcom przypominamy, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Apelujemy, by wchodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

Miasto wraz z ZTM zachęca do korzystania z darmowej w tym okresie komunikacji publicznej, więcej >>TUTAJ<<

Źródło: chorzow.policja.gov.pl

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


zmianaorganizacjiruchupolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery