AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

27 milionów z budżetu Chorzowa na sport w 2021 roku!

Sport

Tylko w 2021 roku na sport w Chorzowie wydano 27 milionów złotych. Zastrzyk gotówki przekazano na inwestycje, promocję, utrzymanie obiektów oraz wsparcie sportowców i klubów. "Zawsze warto inwestować w sport!" - mówi Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Chorzowa

Wszelkiego rodzaju aktywności sportowe i rekreacja na świeżym powietrzu zawsze były bliskie dla chorzowian. W 2021 roku z budżetu naszego miasta przeznaczono 27 milionów złotych na sport. Można tutaj mówić o trendzie, ponieważ taki poziom finansowania jest utrzymywany regularnie od kilku lat. Na co konkretnie zostały wydane te pieniądze? Oto krótkie podsumowanie wydatków z ostatniego okresu. 

Inwestycje:

W zeszłym roku do użytku oddano 2 boiska sportowe - w Maciejkowicach oraz w Chorzowie Batorym. Można też już korzystać z nowego budynku na "Kresach". Obiekt jest dostępny dla Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 21. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 2 miliony złotych. Już niebawem młodzi piłkarze będą mogli korzystać z "Kresów" przez okrągły rok. Dzięki dotacji w wysoko 1,2 miliona złotych z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu powstanie tam zadaszone boisko ze sztuczną nawierzchnią. 

Utrzymanie obiektów:

Chorzowski MORiS w 2020 roku otrzymał na wydatki bieżące i majątkowe 11,8 miliona złotych. Środki zostały przeznaczone na doposażenie obiektów, konieczne modernizacje, zakup klimatyzacji, sprzęt do modernizacji boisk, filtr wody na basenie, modernizację modernizacji solarnej na obiekcie przy ul. Granicznej, zmodernizowano również dach hali przy ulicy Dąbrowskiego. 

Dotacje celowe:

1,2 miliona złotych dla KPR Ruch Chorzów i Clearex Chorzów, na poprawe warunków do uprawiania sportu. 527 tysięcy na pracę klubów sportowych z młodzieżą szkolną oraz akademicką, organizację imprez, udział młodzieży w zawodach i olimpiadach.

Promocja:

Kluby sportowe promują Chorzów poprzez sport, beneficjentami programu są m.in. Ruch Chorzów (4 miliony złotych w 2019 roku, 900 tysięcy w w 2020), KPR Ruch Chorzów, Clearex Chorzów, AKS Wyzwolenie Chorzów. W 2021 roku Miasto przeznaczyło na promocję przez sport 175 tysięcy złotych. 

Akcje Ruchu:

Gmina w ciągu ostatnich sześciu lat wydała 14 milionów złotych na udziały w spółce Ruchu Chorzów. Dzięki temu nasze miasto jest teraz największym udziałowcem "Niebieskich". 

Nagrody i stypendia:

Nagrody za osiągnięcia w sporcie kwalifikowanym w 2020 roku otrzymało 15 osób na łączną kwote 53 850 złotych. W grudniu podczas "Balu Sportowca" rozdano nagrody w wysokości 20 tysięcy złotych. Jedną z form docenienia są stypendia sportowe. Ze wsparcia skorzystali m.in. Kajetan Duszyński, Monika Hojnisz -Staręga, Tomasz Brembor czy Tomasz Poprawa. W zeszłym roku stypendia przyznano 22 chorzowianom, które kosztowały budżet 229 423 złote. Wypłacono również stypendia w kategoriach młodzieżowych, ich wartość to 35 741 zł.

-Zawsze warto inwestować w sport! Dajemy stypendia sportowcom, dajemy nagrody za osiągnięcia. Nie wszystkie miasta podczas pandemii utrzymały taki wysoki poziom dofinansowania sportu, my z tego nie zrezygnowaliśmy.  Chcemy jeszcze zwiększyć środki na stypendia i na nagrody za osiągnięcia olimpijskie.  W kolejnym roku będziemy kontynuwać te działania na pewno. W jakiej wysokości jeszcze nie mogę powiedzieć, wszystko zależy od konstrukcji budżetu i dochodów miasta.  - powiedział naszej redakcji Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Chorzów

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


sportbudżetpromocjainwestycje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery