AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Aleksandar Naydenov i Adrian Sobczak zwycięzcami Chorzowskiej Ligi Padla

Sport

Jak co roku na zakończenie Chorzowskiej Ligi Padla rozegrano Puchar ligi. Bezkonkurencyjna okazała się para Aleksandar Naydenov / Adrian Sobczak.

W sobotę 23 października rozegrano Puchar ligi podsumowujący Chorzowską ligę Padla. 

W tegorocznych rozgrywkach Chorzowskiej ligi Padla wzięły udział 33 pary, rywalizując w czterech klasach rozgrywkowych. Jak co roku na zakończenie ligi odbył się Puchar ligi. Zwycięzcami zarówno ligi jak i Pucharu została para Aleksandar Naydenov / Adrian Sobczak. 

"Lekko nie było, poziom leci do góry co roku. Jest fajnie ale ciężko jest wygrać. Za rok oczywiście znów wezmę udział, uwielbiam ten sport, to jest moja pasja. Od zeszłego roku gram z Adrianem Sobczakiem i w kolejnym również będziemy kontynuowali ten projekt. Uczymy się od siebie nawzajem. Adrian jest trenerem tenisa, wiele wnosi do tego sportu rzeczy, które są mi bardzo potrzebne" – mówił zwycięzca Pucharu jak i ligi Padla, Aleksandar Naydenov.

W przyszłym roku kolejna edycja ligi, na którą zaprasza Maciej Piecha, Kierownik Działu Organizacji Imprez chorzowskiego MORiS'u. Niezależnie od poziomu zaawansowania każdy może spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. 

"Jak co roku liga podzielona była na grupy, dostosowane do umiejętności zawodników. W każdej z tych lig najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni. Dzięki temu każdy miał szansę stanąć na podium, niezależnie od tego czy prezentuje poziom zaawansowany, średniozaawansowany czy też początkujący. Padel z roku na rok ma coraz więcej miłośników, w związku z tym Chorzów zainwestował w drugi kort. Zainteresowanie padlem z roku na rok rośnie. Coraz więcej ludzi ma ochotę rywalizować, co się wiąże z tym, że będą chcieli się do naszej ligi zapisać" – mówi Maciej. 

Foto: MORiS

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery