AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wraca ruch tramwajowy na ulicach Wolności, Powstańców i Chrobrego!

Miasto

Od najbliższej soboty 30 października, po ponad rocznej przerwie przywrócony zostanie ruch tramwajowy ulicami: Wolności, Chrobrego i Powstańców w Chorzowie. 

Galeria zdjęć


Obecnie odbywają się jazdy testowe na nowym torowisku, kierowcy muszą na nowo przywyczaić się do ruchu tramwajowego i zwracać na to szczególną uwagę np. podczas parkowania pojazdów. 

-Niektórzy kierowcy przyzwyczaili się do tego, że tramwaje nie kursują, dlatego parkują w bezpośrednim sąsiedztwie torowiska, a czasem nawet wprost na torowisku. Apelujemy, żeby porzucili to przyzwyczajenie i nie zostawiali już swoich samochodów w miejscach niedozwolonych. Wznawiamy ruch tramwajów i źle zaparkowane samochody będą odholowywane – czytamy na stronie Śląskich Tramwajów apel rzecznika spółki, Andrzeja Zowady

To jeszcze nie koniec prac związanych z modernizacją torowiska. Roboty będą kontynuwane przez wykonawcę w zakresie miejskim inwestycji, jednak przy prowadzonym ruchu tramwajowym.

Zadanie pn. „Modernizacja torowiska tramwajowego w Chorzowie w ul. Powstańców od Rynku do ul. B. Chrobrego wraz z siecią” jest jednym z elementów „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020. 

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


tramwajeśląskiepowstańcówwolności

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery