AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pierwsza wygrana KPR Ruch Chorzów w MOL lidze!

PSG Handball Zlin musiał uznać wyższość KPR Ruch Chorzów, przegrywając u siebie 33:40. Na ławce "Niebieskich" zadebiutował znany już sympatykom klubu trener Jarosław Knopik.

Początek spotkania to wyrównana walka i bramka za bramkę. Pod koniec pierwszej połowy "Niebieskie" odskoczyły rywalkom, schodząc na przerwę z przewagą 5 goli. W drugiej połowie cały czas mecz był pod kontrolą podopiecznych trenera Knopika. Szczypiornistki chorzowskiego zespołu spokojnie doprowadziły korzystny wynik do końca. To pierwsza wygrana Ruchu w rozgrywkach czesko – słowackiej MOL ligi.

"Jeden i drugi zespół bardzo chciał wygrać. Nam się udało jako pierwszym uspokoić grę i grać swoją piłkę ręczną. Zyskaliśmy lekką przewagę i zdobyliśmy kontrolę nad meczem. Dobrze weszliśmy w drugą połowę i jak już wygrywaliśmy dziewięcioma bramkami było już dobrze i spokojnie. Cieszy pierwszy wygrany mecz w MOL lidze. To jest dobry prognostyk na przyszłość do dalszej pracy" – powiedział nam trener Ruchu, Jarosław Knopik.

Najbliższy weekend to 2 mecze w wykonaniu "Niebieskich" na domowej hali MORiS. W sobotę w ramach rozgrywek 1 ligi kobiet zagramy z AZS AWF Handball Wrocław, w niedzielę zaś wraca MOL liga z drużyną Tatran Stupava.

Handball PSG Zlin - KPR Ruch Chorzów 33:40 (15:20)
Zlin: Blażkova, Jechova - Herbockova 5, Dankova 5, Flekova, Stipcakova 3, M. Sekulova 5, Gaertnerova, Kolarova 7, L. Sekulova 3, Polomikova 3, Sedlackova, Hubova 1, Holincova 1, Protivankova
Ruch: K. Gryczewska - Polańska 6, Wilczek 4, Tyszczak, Iwanowicz, Kolonko 1, Doktorczyk 8, Masiuda 5, Kiel, Radlak 2, Grabińska 1, Stokowiec 3, Masałowa 10
Sędziowali: Pavel Blanar, Jiri Opava (Słowacja)
Kary: Zlin - 6 minut, Ruch - 6 minut