AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Brak pomysłu na grę, sporo błędów i gol samobójczy. Ruch przegrywa w Pruszkowie!

Podopieczni Jarosława Skrobacza notują drugą z rzędu porażkę, tym razem ulegając Zniczowi Pruszków 2:0. Ruch zagrał bez pomysłu, popełniał błędy i patrząc na przebieg spotkania, 2:0 to najniższy wymiar kary dla piłkarzy chorzowskiego zespołu.

Trybuny "Niebieskich" to ostatnio top 3 w kraju jeśli chodzi o ilość zgromadzonych fanów na meczu ligowym. Mówimy tutaj o całym szczeblu centralnym w kraju. Stadion Znicza jest w stanie zaoferować tylko około 100 miejsc dla gości, przez co część kibiców Ruchu" dopingowało swoją drużynę spod bram obiektu.

Pierwsza połowa spotkania to sporo niedokładnej gry "Niebieskich", gubili się, podawali niecelnie, źle przyjmowali piłkę. Brakowało polotu i pomysłu na grę. Już w 8 minucie Daniel Szczepan zarobił żółtą kartkę za faul, w 22 zaś Tomasz Wójtowicz otrzymał żółty kartonik za symulowanie faulu w polu karnym przeciwnika. W końcu w 25 minucie meczu, Tomasz Foszmańczyk posłał piłkę w pole karne, świetna okazja dla Damiana Kowalczyka, który z okolic 11 metra uderzył po ziemi obok bramki. W zamieszaniu w polu karnym Ruchu o mało nie straciliśmy gola, co zemściło się kilka minut później i w 34 minucie Jakub Bielecki kapituluje po uderzeniu Mariusza Gabrycha, 1:0 dla gospodarzy. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik miał szansę podwyższyć prowadzenie, ale tym razem górą był bramkarz naszego zespołu.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. 54 minuta spotkania, Bartłomiej Kulejewski wybił piłkę wprost pod nogi Gabrycha, ten na szczęście posłał piłkę wprost w ręce Bieleckiego. 60 minuta i znów świetna okazja dla Gabrycha, którego chyba futbolówka szuka w polu karnym. Na nasze szczęście strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. Skoro Znicz nie wykorzystywał swoich okazji, na pomoc przyszedł Filip Nawrocki, który po dośrodkowaniu w pole karne "Niebieskich" strzelił bramkę samobójczą, 2:0! Jego wybicie piłki głową niefortunnie trafiło do siatki Ruchu. Do końca meczu przeważał Znicz, mając jeszcze co najmniej kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. "Niebiescy" zagrali słabe spotkanie, ostatecznie otrzymują najniższy wymiar kary i schodzą z boiska pokonani po raz drugi w tym sezonie. Ruch pozostaje na pozycji wicelidera eWinner 2 ligi.

Znicz Pruszków – Ruch Chorzów 2:0 (1:0), (Gabrych 34', Nawrocki 67' sam.)