AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę!

Na Sygnale

To, że policjantem jest się całą dobę, udowodnił wczoraj sierż. szt. Wiesław Panek z chorzowskiej "jedynki". Najpierw w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego, a następnie będąc już na służbie, zatrzymał poszukiwanego i udzielił pomocy przedmedycznej jego ciężarnej partnerce.

Wczoraj sierż. szt. Wiesław Panek, będąc w czasie wolnym od służby, na jednym z parkingów sklepowych zauważył, jak wyjeżdżający z niego mężczyzna, kierując samochodem, pije piwo. Natychmiast wsiadł za kierownice swojego prywatnego auta i pojechał za nim, informując jednocześnie o tym dyżurnego chorzowskiej komendy. Zanim  patrol zdążył dojechać, z uwagi na zagrożenie, jakie powodował kierujący chevroletem, uniemożliwił mu dalszą jazdę i unieruchomił jego pojazd. Gdy na miejsce przyjechał patrol drogówki, policjanci potwierdzili jedynie przypuszczenie, że 38-latek jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Tego samego dnia o godz. 22.00 policjant rozpoczął swoją nocną służbę. W czasie patrolu jednej z ulic w mijającym go samochodzie rozpoznał siedzącego w nim pasażera, który jest poszukiwany. Zatrzymał ten samochód, okazało się, że oprócz kierowcy i poszukiwanego mężczyzny, samochodem tym podróżowała partnerka poszukiwanego, która w pewnym momencie zaczęła się uskarżać na duszności i nagle zasłabła, a że była w zaawansowanej ciąży sytuacja stała się bardzo niebezpieczna. Sierż. szt. Wiesław Panek pobiegł po apteczkę i do czasu przyjazdu karetki, udzielał jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


policjajedynkakomisariat

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery