AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Nowy sprzęt od WOŚP w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

Miasto

Nowoczesny aparat do EEG jest już w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Truchana. Elektroencefalograf - czyli urządzenie przeznaczone do rejestrowania aktywności mózgu - to koszt kilkuset tysięcy złotych! Do Chorzowa trafił dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. A to nie koniec wsparcia!

Chorzowski szpital w ostatnim czasie przyjął dużą dostawę nowoczesnego sprzętu medycznego, który jest darem od Fundacji WOŚP. Jurek Owsiak hojnie wsparł chociażby oddział chirurgii i blok operacyjny.

- Otrzymaliśmy nowy laparoskop z torem wizyjnym. Nasze laparoskopy mają już swoje lata. Cieszymy się, że będziemy mogli pracować na nowym sprzęcie. Mamy też nowy zestaw do neuromonitoringu, który jest niezwykle ważny przy zabiegach onkologii dziecięcej - tłumaczy dr Andrzej Janicki, kierujący oddziałem chirurgii dziecięcej w ZSM - Oprócz tego dostaliśmy nowoczesne wiertarki do zabiegów z pełnym oprzyrządowaniem.

"Wiertarki" to popularna nazwa napędów ortopedycznych. Te, które trafiły do Chorzowa mają dodatkowe wyposażenie i specjalne kontenery, w których samoistnie się sterylizują wraz z akumulatorami. Wsparcie dotarło też na oddział, na którym ratuje się życie i leczy najbardziej chore dzieci czyli na tzw. "OIOM"

- Mamy nowy respirator umożliwiający niekonwencjonalne metody wentylacji. To naprawdę ważne, jeśli mówimy o leczeniu noworodków. Dotarł też wideolaryngoskop czyli sprzęt, którego nie mieliśmy jeszcze na naszym oddziale. Nieco wcześniej przyjechały dmuchawy z kocykami grzewczymi - wylicza dr Jarosław Gilewicz-Ziarko, lekarz anestezjolog oddziału intensywnej terapii dzieci. 

Dodatkowym sprzętem pochwalić może się też pracownia diagnostyki obrazowej i izotopowej. Przy ulicy Truchana korzystają już z nowoczesnego aparatu USG klasy premium. Co warte podkreślenia: zaledwie w zeszłym roku również dzięki Orkiestrze otwarto tutaj nową pracownie rezonansu magnetycznego. 

- Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy współpracujemy ponad 20 lat. Ta pomoc, która trafia do nas jest już liczona w milionach złotych. Chcemy podziękować Jurkowi Owsiakowi i wszystkim wolontariuszom WOŚP. Dziękujemy także Państwu - darczyńcom, którzy co roku wspieracie fundacje, a  tym samym wspieracie nas - mówi dr Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich ds. lecznictwa dzieci.

Informacja prasowa

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


wośpzespółszpitalimiejskich

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery