AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Z licealistami o bezpieczeństwie

Na Sygnale

Jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających na co dzień zarówno tych realnych jak i wirtualnych radzili uczniom z I LO policjanci z chorzowskiej komendy. Najpierw przedstawiciel drogówki poruszył temat nowych zmian w przepisach ruchu drogowego, a następnie mundurowi omówili problematykę zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się surfując po Internecie.

Policjanci z chorzowskiej komendy spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Najpierw mundurowy z drogówki przypomniał o zmianach w przepisach i objaśniał, co dokładnie zmieniło dla każdego użytkownika dróg, niezależnie czy porusza się on pieszo, jeździ rowerem, autem czy choćby hulajnogą. Tematem drugiej części spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń, z którymi mogą spotkać się, surfując po Internecie, jak np. kontakt z nieznanymi osobami, możliwość utraty bądź nieświadomego wydania danych tzw. wrażliwych zawierających informacje personalne, dotyczące miejsca zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, czy numer konta bankowego. Oprócz informacji na temat zagrożeń, z jakimi można spotkać się w sieci mundurowi, zwrócili uwagę również na zachowania młodych ludzi, które mogą pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Zwieńczeniem spotkania była dyskusja, podczas której jej uczestnicy podsumowali przekazane uprzednio treści.

Źródło: chorzow.policja.gov.pl

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


policjaszkołabezpieczeństwo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery