AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zbyt duże zadłużenie karty kredytowej?

Inne

Jeśli zmagasz się ze zbyt dużym zadłużeniem na karcie kredytowej, istnieje kilka strategii, które mogą pomóc Ci je spłacić, np. konsolidacja zadłużenia z pożyczką osobistą. To, czy masz zbyt duże zadłużenie na karcie kredytowej, czy nie, zależy od indywidualnych okoliczności. Jeśli jednak z trudem spłacasz saldo karty kredytowej co miesiąc lub masz maksymalne zadłużenie na karcie, być może masz zbyt duże zadłużenie na karcie kredytowej, aby rozsądnie nim zarządzać.

Stosunek zadłużenia do dochodu

Twój stosunek zadłużenia do dochodu to kwota, którą jesteś winien w miesięcznych płatnościach zadłużenia w porównaniu do Twojego dochodu. Należy pamiętać, że wskaźnik ten obejmuje nie tylko karty kredytowe, ale wszystkie Twoje długi, takie jak czynsz i pożyczki.

Aby obliczyć swój wskaźnik zadłużenia, wykonaj następujące kroki:

Zsumuj swoje minimalne miesięczne rachunki, takie jak pożyczki, karty kredytowe i inne wymagane zobowiązania finansowe. Podziel tę liczbę przez swój całkowity miesięczny dochód, aby uzyskać wskaźnik zadłużenia.

Współczynnik wykorzystania kredytu

Wskaźnik wykorzystania kredytu porównuje kwotę posiadanego przez Ciebie kredytu odnawialnego do limitów kredytowych. Aby obliczyć ten wskaźnik:

Zsumuj swoje salda kredytu odnawialnego, np. z kart kredytowych i linii kredytowych. Podziel tę liczbę przez całkowity limit kredytowy.

Pamiętaj o tym: Pożyczkodawcy pożyczek osobistych chcą widzieć, że jesteś odpowiedzialny z kredytem, dlatego też Twój współczynnik wykorzystania kredytu jest jednym z największych czynników, które składają się na Twoją ocenę kredytową. Dobry współczynnik wykorzystania kredytu jest ogólnie uważany za 30% lub mniej.

Wyższy współczynnik wykorzystania kredytu może obniżyć Twoją ocenę kredytową, co może utrudnić zakwalifikowanie się do otrzymania kredytu w przyszłości.

Niewygórowane płatności minimalne

Minimalna płatność to kwota, którą musisz zapłacić każdego miesiąca, aby utrzymać konto w dobrej kondycji. W przypadku kart kredytowych, płatności te są oparte na rocznej stopie procentowej (RRO) i całkowitym saldzie na karcie - co oznacza, że mogą się one zmieniać co miesiąc w zależności od tego, ile wydajesz.

Jeśli masz saldo poniżej pewnego progu, możesz być obciążony stałą opłatą.

Rada: Jeśli nie stać Cię na spłatę minimalnych rat, nie pomijaj ich. Zamiast tego, skontaktuj się od razu z wystawcą karty, aby sprawdzić, czy są jakieś opcje dostępne dla Ciebie. Na przykład, może on być skłonny do przedłużenia terminu płatności lub zaakceptowania niższej płatności.

Czy zadłużanie się na karcie kredytowej jest ok?

Posiadanie salda na karcie kredytowej nie musi być złe. Ważne jest jednak, aby znać ryzyko, które się z tym wiąże. Na przykład, posiadanie zadłużenia na karcie kredytowej oznacza, że będziesz płacić odsetki od każdego salda. Dodatkowo, odsetki narastają od tego, co nie zostało spłacone po terminie płatności, co oznacza, że całkowita spłata karty może zająć jeszcze więcej czasu. A im dłużej to potrwa, tym więcej odsetek będziesz musiał zapłacić.

Czy płacenie dwa razy w miesiącu za kartę kredytową jest złe?

Nie - jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, zazwyczaj dobrze jest płacić co miesiąc więcej za kartę kredytową, aby szybciej wyjść z długów i zaoszczędzić pieniądze na odsetkach. Tak długo, jak dokonujesz przynajmniej minimalnej miesięcznej płatności, możesz spłacać kartę kredytową tak często, jak tylko zechcesz.

Upewnij się tylko, że Twoje płatności mieszczą się w Twoim budżecie, abyś nie nadwyrężył się za bardzo.

Czy lepiej jest oszczędzać czy spłacać zadłużenie?

To zależy od Twoich obecnych oszczędności, a także od rodzaju zadłużenia, które posiadasz. Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest odkładanie środków na co najmniej trzy do sześciu miesięcy wydatków. W ten sposób nie będziesz musiał zaciągać więcej długów, jeśli będziesz musiał pokryć niespodziewane wydatki.

Kiedy już będziesz w przyzwoitym miejscu ze swoimi oszczędnościami, możesz skupić się na agresywnej spłacie zadłużenia na karcie kredytowej.

Dlaczego moja ocena kredytowa spadła, gdy spłaciłem kartę kredytową?

Ogólnie rzecz biorąc, spłata karty kredytowej ma pozytywny wpływ na Twoją ocenę kredytową. Jest jednak kilka sytuacji, które mogą spowodować obniżenie punktacji, np:

- Zamknąłeś kartę. Jeśli zamknąłeś konto po spłacie karty, mogło to wpłynąć na średni wiek Twoich kont lub Twój wskaźnik wykorzystania kredytu. To może prowadzić do spadku Twojej punktacji.

- Twój raport kredytowy nie został zaktualizowany. Wystawcy kart kredytowych zazwyczaj czekają do końca cyklu rozliczeniowego, aby zgłosić nowe informacje - takie jak spłata. W takim przypadku, musisz po prostu poczekać, aż biuro kredytowe otrzyma te informacje.

Jeśli zdecydujesz się uzyskać pożyczkę osobistą, aby skonsolidować zadłużenie karty kredytowej, pamiętaj, aby rozważyć jak najwięcej kredytodawców, aby znaleźć odpowiednią pożyczkę dla swoich potrzeb.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


karty kredytowedebetzadłużenie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty