REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Głosowanie Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte! Każdy może mieć wpływ co powstanie w Chorzowie!

Miasto

Równo o północy (13.10) wystartowało głosowanie na projekty w 9. Budżecie Obywatelskim Chorzowa. W tym roku aż na 67 projektów (23 projekty społeczne i 44 projekty inwestycyjne) będzie można oddać głos. Głosowanie potrwa do 18 października.

Mieszkańcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i zgłosili aż 67 projektów, które chcieliby zrealizować w naszym mieście. Pula tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Chorzowa to 3,7 mln zł. Wartość projektów inwestycyjnych nie może przekroczyć 370 tys. zł, a projektów społecznych 75 tys. zł. 

W tym roku mieszkańcy po raz kolejny zgłosili place zabaw, wybiegi dla psów, parkingi czy też remont sal gimnastycznych. Są również nowe pomysły jak murale oczyszczające powietrze, boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 13, nowoczesny Amelung - wybrukowanie żwirowych ścieżek, postawienie inteligentnych ławek z hotspotem i ładowarkami czy Otwarta Strefa Aktywności ze ściankami wspinczkowymi.

W projektach społecznych na które można przyznać 3 punkty maksymalnie mamy szkolenia psów, aktywny senior, wyjątkowe wakacje z wrestlingiem, kolejna edycja Sportowego Chorzowa czy pracownia nowoczesnych gier planszowych. 

Zasady głosowania:

1. Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów następuje wyłącznie przez formularz elektroniczny dostępny na stronie bo.chorzow.eu. W formularzu głosujący podaje swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. W formularzu głosujący oświadcza również, że jest mieszkańcem Chorzowa.
2. W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów mogą głosować wszyscy mieszkańcy Chorzowa.
3. Każdy mieszkaniec może głosować tylko raz.
4. Każdy głosujący ma do dyspozycji 10 punktów, aż do wyczerpania puli dostępnych punktów (7 pkt na projekty inwestycyjne, 3 pkt na społeczne).
5. Głosy oddane po upływie terminu oddania głosów, określonego w harmonogramie, nie są uwzględniane.

W przypadku braku możliwości oddania głosu poprzez Internet, zapraszamy do Urzędu Miasta (p. 220), filii Biblioteki Miejskiej, Punktu Info (ul. Rynek 8) i Centrum Integracji Międzypokoleniowej, gdzie pracownicy pomogą Państwu zagłosować w 9. Budżecie Obywatelskim Chorzowa.

Zachęcamy do głosowania! Link -> https://bo.chorzow.eu/

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


budżet obywatelskichorzówgłosowanie

Komentarze

...
Tylko 5 dni na głosowanie, to śmieszne! Decydenci myślą, że np pracujący i wychowujący dzieci mieszkaniec to o niczym innym nie myśli,tylko czeka na możliwość głosowania. W 5 dni to naprawdę można nie zdążyć wygospodarować czasu. W poprzednich latach bywało po dwa czy trzy tygodnie. A teraz to wygląda, jakby decydentom chodziło o to,aby jak najmniej ludzi zdążyło zagłosować, to może nie będzie trzeba realizować tych inwestycji ...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty