AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła?

Inne

Jeżeli, zastanawiamy się jakie urządzenie grzewcze wybrać do naszego domu, może warto pomyśleć nad zainstalowaniem pompy ciepła, ponieważ jest ona nie tylko bezobsługowym urządzeniem, ale także tania w eksploatacji i do tego ekologiczna. Z pewnością wiele osób zainteresowanych, takim rozwiązaniem zastanawia się na co trzeba zwrócić uwagę przy doborze pompy ciepła?

Co należy wiedzieć o pompach ciepła?

Otóż, pompa ciepła jak sama nazwa wskazuje jest urządzeniem, które pobiera energię cieplną z otoczenia budynku, czyli powietrza, wody, czy gruntu i oddaje ją do instalacji C.O. Dlatego, w ten oto sposób pozyskuje czystą, a zarazem ekologiczną energię, przy nakładzie niewielkich kosztów energii elektrycznej, która służy do zasilenia sprężarki. Pompę ciepła wykorzystuje się do ogrzania budynku, podgrzania wody użytkowej oraz do chłodzenia pomieszczeń letnią porą, w czasie wysokich temperatur.

Mechanizm pracy w tym urządzeniu działa na takiej zasadzie, iż pompa ciepła czerpie energię ze środowiska za pomocą czynnika chłodniczego i przez ogrzewanie wody, przekazuje do wnętrza domu. Dużą zaletą pompy ciepła jest fakt, że te urządzenia pracują w sposób nieszkodliwy dla środowiska, więc są w stu procentach ekologiczne.

Jakiego rodzaju pompy ciepła dostępne są na polskim rynku?

Mianowicie na rynku obecnie dostępnych jest kilka rodzajów pomp ciepła, które czerpią energię zarówno z gruntu, wody oraz powietrza, Wśród nich możemy wyróżnić pompy ciepła gruntowe, czyli takie które pobierają energię z gleby za pomocą tak zwanego wymiennika gruntowego oraz pompy wykorzystujące energię z powietrza. Ten drugi rodzaj jest najbardziej powszechnym typem pomp, które czerpią energię z powietrza, dzięki czemu umożliwiają podgrzanie wody grzewczej, a także powietrza w systemie nawiewnym.

Pompy ciepła to urządzenia bardzo wydajne, ekologiczne, a także są dobrym rozwiązaniem ekonomicznym, aby ogrzać wodę w domu. Dzięki, takim możliwością jak podpięcie systemu do instalacji grzewczej, taką pompę możemy wykorzystać do ogrzania całego domu. To urządzenie sprawdzi się również porą letnią kiedy doskwierają nam upały do ochłodzenia pomieszczeń w budynku. Ze względu, na to, iż pompa pracuje bardzo cicho nie zaburzy rytmu codziennego funkcjonowania, więc może być idealnym rozwiązaniem dla naszego domu.

Dlatego, jeżeli zastanawiamy się nad instalacją urządzenia grzewczego, w takim razie może warto pomyśleć o pompie ciepła, która z pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania i będziemy z jej pracy bardzo zadowoleni. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera, to urządzenie jako źródło zarówno grzania, jak i chłodzenia, gdyż jest to przede wszystkim opłacalne pod względem finansowym, a do tego ekologiczne nie szkodzące środowisku. Tak więc może warto przemyśleć sprawę i zainwestować w pompę ciepła, a na pewno nie pożałujemy tego wyboru i będzie nam ona służyć przez długie lata w zimie ogrzewając nasz domowy azyl, a latem dając nam ochłodę, aby przetrwać okres wysokich temperatur, które po czasie dają na w kość.

 

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


pompa ciepłaogrzewanie domu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty