REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Złodzieje katalizatorów w dalszym ciągu aktywni w Chorzowie

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci odnotowali w ostatnich kilku tygodniach kradzieże katalizatorów z samochodów. Złodzieje działają głównie nocą, a samo wycięcie katalizatora z zaparkowanego samochodu zajmuje im zaledwie kilka minut.

Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Ostatnio nawet swoją uwagę skupiają na warsztatach samochodowych, na terenie których często stoi blisko siebie kilka samochodów. Cały proceder nie trwa długo, dlatego tak ważna jest reakcja mieszkańców lub przechodniów na to, co się dzieje wokół nas.

- Jeśli widzimy kogoś, kto wykonuje jakieś prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, zaalarmujmy niezwłocznie policję. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku – apeluje policja

Nawet jeśli okaże się, że to sam właściciel naprawia coś w swoim samochodzie, policjanci szybko wyjaśnią sprawę bez żadnych konsekwencji. Przy tego typu kradzieżach ogromne znaczenie ma czas reakcji, dlatego reaguj, gdy widzisz obce podejrzanie zachowujące się osoby w twojej okolicy. Nigdy nie możesz mieć pewności, że złodziej nie czyha akurat na twoje mienie.

- W każdej sytuacji dzwońmy na numer alarmowy. Nie bójmy się reagować by zapobiec kolejnemu przestępstwu – mówią policjanci.

Źródło:KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


KMP Chorzówzłodziejesamochodykatalizatory

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty