REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ambasador Japonii odwiedził Park Śląski

Miasto

W poniedziałek wyjątkowy gość pojawił się w Parku Śląski. Zielone Płuca Śląska zostały odwiedzone przez Ambasadora Japonii Akio Miyajimę.

Miniony poniedziałek był wyjątkowym dniem dla Parku Śląskiego, do którego zawitał Ambasador Japonii, Akio Miyajima. Towarzyszył mu marszałek Jakub Chełstowski, a także prezeska Parku Śląskiego Agnieszka Bożek. Tematem spotkania była przede wszystkim współpraca, jaka może zostać podjęta w przyszłości między stronami.  

- Śląskie jest w przededniu transformacji i doświadczenia takich państw jak Japonia są dla nas niezwykle cenne. Wiele nas łączy i ta współpraca gospodarcza może być korzystna dla obu stron, czego przykładem jest przemysł motoryzacyjny. Mogliśmy przywitać ambasadora w ogrodzie japońskim, to buduje dobre relacje i wierzę, że nasze kontakty przełożą się na konkretne projekty i wspólne przedsięwzięcia – mówił marszałek Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

To moja pierwsza wizyta na Śląsku. Wierzę, że mamy wiele wspólnych tematów, które mogą stać się w przyszłości zarzewiem udanej współpracy. Cieszę się i mam nadzieję, że ten park stanie się centrum organizacji kultury japońskiej na Śląsku i przyjaźni polsko-japońskiej – powiedział ambasador Japonii Akio Miyajima.

 Zaproszenie goście odwiedzili Ogród Japoński który zdecydowanie zrobił pozytywne wrażenie na Ambasadorze. 

 - To wielki zaszczyt gościć pana Ambasadora w Parku Śląskim. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja aby spotkać się w kolejnych porach roku i zaprezentować jak zmienia się nasz Ogród Japoński- podkreślała Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

Źródło: Park Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Park ŚląskiAngieszka BożekJakub ChełstwoskiAkio Miyajimaambasadorambasador JaponiaJaponia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty