REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Planetarium Śląskie przedłuża konkurs na projekt Gwiezdnego Pluszaka

Miasto

O niemal miesiąc Planetarium Śląskie przedłużyło trwający konkurs na projekt maskotki Planetarium – Śląskiego Parku Nauki. W konkursie „Gwiezdny Pluszak” mogą brać udział uczniowie z naszego regionu.

- Otrzymaliśmy liczne prośby od szkół z naszego województwa. Nauczyciele chcą dać swoim uczniom trochę więcej czasu na stworzenie projektów – mówi dyrektor Planetarium Śląskiego Stefan Janta – przychylamy się do tej prośby. Termin nadsyłania prac przedłużyliśmy do 15 października bieżącego roku, natomiast nazwisko zwycięzcy poznamy 22 października – dodaje.

Zwyciężczyni bądź zwycięzca konkursu „Gwiezdny Pluszak” otrzyma teleskop astronomiczny, a także pamiątkową tabliczkę z obrazem nieba w dniu urodzin laureata. Wydaje się jednak, że największą nagrodą będzie fakt, że nagrodzony projekt będzie w kolejnych latach wykorzystywany do promocji Planetarium - Śląskiego Parku Nauki, które już w przyszłym roku stanie się jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Województwa Śląskiego. Prace konkursowe mogą̨ być́ przygotowane w dowolnej technice (m.in. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, techniki mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa, prototyp maskotki, itp.). Wymiary prac przestrzennych powinny nie przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów.

- Ważne, by prace przesyłane na konkurs były autorskimi pracami, nienagrodzonymi w innych konkursach” - mówi Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Planetarium. - Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt i nie może być to praca zbiorowa.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Planetarium Śląskiego pod tym adresem: https://www.planetarium.edu.pl/zaprojektuj-gwiezdnego-pluszaka/

Przed przystąpieniem do konkursu warto się z nim zapoznać, by projekt spełniał kryteria formalne i merytoryczne.

Projekty można przysyłać pocztą, w zamkniętej kopercie (w przypadku pracy przestrzennej w opakowaniu tekturowym), z napisem „KONKURS - GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów. skr. pocztowa 10.

Przebudowa Planetarium Śląskiego rozpoczęła się w 2018 roku, a otwarcie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku. Placówka wzbogaciła się o nowy, ulokowany pod ziemią budynek, w którym prezentowane będą zagadnienia z sejsmologii, meteorologii i astronomii. Wieża widokowa pozwoli na obserwację panoramy terenu wokół Planetarium, a pięć ultranowoczesnych symulatorów lotu umożliwi zwiedzającym na wirtualny lot w kosmos. Całkowicie przebudowana została także główna sala Planetarium, która będzie wykorzystywać najnowocześniejszy na świecie hybrydowy system projekcyjny dzięki któremu zobaczymy na sferycznym ekranie miliony gwiazd.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Planetarium ŚląskiegwiazdyastronomiakonkursdzieciGwiezdny Pluszakmaskotka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Październik 2021
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty