REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Weekend pełen atrakcji. Tak bawili się chorzowianie

Miasto

W ubiegły weekend chorzowianie nie mogli narzekać na nudę. Zobaczcie sami jakie wydarzenia odbyły się naszym mieście!

Galeria zdjęć


W sobotę 11 września w kompleksie Sztygarka zlokalizowany był jeden z punktów tegorocznej Industriady. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w warsztatach aktorskich, plastycznych, muzycznych, a także prelekcjach Jacka Kurka oraz Henryka Mercika. Kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie w galerii dołączonej do artykułu.

Również w sobotę, na scenie Nowego Rynku odbył się koncert grupy Universe, której założycielem, wokalistą i liderem był związany przez całe życie z Chorzowem, Mirosław Breguła. Skomponował on i napisał teksty prawie wszystkich utworów kapeli. Zmarł tragicznie w listopadzie 2007 roku. Obecnie zespół dalej jest aktywny na scenie, opierając swoje występy na twórczości Breguły.

Mieszkańcy Maciejkowic świętowali podczas rodzinnego festynu „90 lat Maciejkowic w Chorzowie”. Impreza odbyła się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 25. Moc atrakcji towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień. W ramach występów artystycznych na scenie pojawili się m.in. Marek McCarron Motyka, Aurelia Radecka oraz Mirosław Jędrowski.

W niedzielę pod Szybem Prezydent odbył się Festiwal Kolorów. Na wszystkich przybyłych oprócz głównej atrakcji imprezy, jaką były wyrzuty Kolorów Holi czekały rozmaite występy, dobra muzyka oraz food trucki.

fot. dron: Frodo Eugeniusz Hajduki

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


UM ChorzówimprezyatrakcjemieszkańcyUniverseMirosław BregułaIndustriadaMaciejkowicefestynFestiwal KolorówSztygarkaSzyb Prezydent

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza