REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Młodzieżowa Rada Miasta zamontowała hotele dla owadów

Miasto

Młodzieżowi radni Chorzowa zrealizowali kolejną inicjatywę ekologiczną. W Parku Róż oraz przy stawie Amelung zostały zamontowane hotele dla owadów.

Galeria zdjęć


Młodzieżowa Rada Miasta Chorzów realizuje wiele przedsięwzięć w ramach swojej funkcji. Dziś jej członkowie zamontowali w Parku Róż, a także przy Stawie Amelung hotele dla owadów.

- Pomysł wyszedł od naszej przewodniczącej, Martyny Cesarz, która podczas wakacji zwiedzała parki ekologiczne. Tam pierwszy raz zobaczyła takie budki i stwierdziła, że musimy mieć je w Chorzowie mówi Zuzanna Pieniązek, z-ca przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta. – Postanowiliśmy zamontować je w Parku Róż, ponieważ jest tu dużo kwiatów i domki będą tu najlepiej spełniać swoją rolę. Dodatkowo kolejne zostaną zamieszczone na Amelungu – dodaje.

Cieszące się coraz większą popularnością hotele dla owadów to małe, drewniane, budki. W ich wnętrzu znajdują „pokoje”, które są wyłożone patykami, trocinami, a także innymi elementami ściółki, z której na co dzień korzystają owady. Hotel ma przypominać im naturalne środowisko lęgowe.

- W hotelach znajduje się specjalna ściółka i patyki, z których pszczoły i osy budują gniazda. Dzięki zamontowanym dziś budkom jest im je łatwiej założyć. Oprócz tego motyle będą mogły przetrwać w nich zimę – tłumaczy Pieniązek.

Montaż hoteli dla owadów był ostatnim zadaniem zrealizowanym przez obecną kadencję Młodzieżowej Rady Miasta. Już niebawem odbędą się wybory, po których poznamy nowy skład.

- Zaangażowanie w różne tego typu działalności jest bardzo ważne. Ułatwia nam to przyszłość. Mamy mnóstwo kontaktów, doświadczenie w rozmowach z mediami, a same akcje wszechstronnie nas rozwijają. Na pewno ułatwi nam to dalsze życie – ocenia wiceprzewodnicząca.

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Młodzieżowa Rada MiastaUM ChorzówradniowadyhoteleZuzanna Pieniążek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza