REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Umowa na wykonanie Ogrodu Społeczności Parkowej podpisana

Miasto

Park Śląski poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcą Ogrodu Społeczności Parkowej. To kolejna inwestycja na terenie Zielonych Płuc Śląska finansowana w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ubiegłym roku, w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego na terenie parku powstał integracyjny plac zabaw, w planach jest również plac wodny.

– Mam nadzieję, że i w tej edycji wygrają projekty parkowe – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Ogród Społeczności Parkowej będzie miejscem, w którym każdy gość Parku może zostać działkowcem, dbającym o zasiane w nim rośliny.

W ogrodzie o obszarze 1200 m² aż 606 m² zostanie przeznaczone pod wykonywane przez lokalną społeczność uprawy krzewów, drzew owocowych, warzyw, kwiatów i innej flory. W ogrodzie stanie kilkadziesiąt grządek, a wiele z nich będzie przystosowanych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Będzie również możliwość zebrania deszczówki, którą potem będzie można podlewać rośliny. Powstanie także kompostownik.

Ogród Społeczności Parkowej powstanie na terenie po starym PTTK, znajdującym się na skrzyżowaniu Al. Harcerskiej z przedłużeniem promenady Gen. J. Ziętka. Projekt jest finansowany z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym miejscu w ramach programu miejskiego Jessica powstanie Park Wielu Pokoleń.

Źródło: Park Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Park ŚląskiOgród Społeczności ParkowejPark Wielu PokoleńAgnieszka Bożekinwestycja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza