REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

3 powody, dla których warto odwiedzić Gdańsk

Turystyka

Gdańsk to przepiękne miasto, które jest chętnie odwiedzane zarówno przez turystów szukających ochłody nad Zatoką Gdańską, jak również tych, którzy chcą poznać jego historię. Jeśli wybierasz się do północnej części Polski, to uwzględnij w swoich planach wycieczkowych Gdańsk. Oto 3 powody, dla których warto go odwiedzić.

Przepiękne Stare Miasto

Niemal wszystkie wycieczki po Gdańsku rozpoczynają się na Długim Targu czyli najbardziej słynnym placu Gdańska. To właśnie tutaj znajduje się fontanna z Neptunem, a architektura tego miejsca wzbudza zachwyt wszystkich odwiedzających. Na końcu placu znajduje się Zielona Brama, przez którą wystarczy przejść, by znaleźć się nad brzegami Motławy. Tutaj można podziwiać kolejne bramy będące pozostałością murów obronnych, w tym najbardziej charakterystyczną dla tego miejsca Bramę Żuraw.

Podczas spaceru polecamy nie ograniczać się tylko do obejrzenia Długiego Targu, ale również zagłębienia się w sąsiadujące uliczki. Tam również można znaleźć perełki architektoniczne oraz liczne kościoły, z Bazyliką Mariacką na czele. Wchodząc do niej możemy podziwiać monumentalny charakter tej gotyckiej budowli, a surowość ścian, niemal pozbawionych ozdób są idealnym miejscem, by odpocząć nieco od współczesnego zgiełku.

Ślady współczesnej historii w Gdańsku

Gdańsk to nie tylko miasto pełne wielowiekowych zabytków, ale także świadek historii, która wydarzyła się w ciągu ostatniego stulecia. To tutaj atakiem na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa, więc idąc śladami historii warto odwiedzić to miejsce. W Gdańsku również miały miejsce ważne wydarzenia związane z obaleniem komunizmu w Polsce, o czym możemy dowiedzieć się więcej odwiedzając Muzeum Solidarności.

Spacer brzegiem morza

Zatoka Gdańska, nad którą leży Gdańsk, to idealne miejsce na wyciszenie się po dniu pełnym zwiedzania. Warto odwiedzić plażę w Stogach, z której można podziwiać z daleka stocznią Gdańską, oraz molo w Brzeźnie, z którego warto wybrać się spacerem aż do Sopotu, a nawet dalej, do Gdyni. Podczas spaceru można wdychać zdrowe nadmorskie powietrze, odsapnąć od upału obecnego w centrum miasta i wyciszyć się, wsłuchując się w szum fal. Takie spacery są idealne wieczorem i wczesnym rankiem, gdy większość osób jeszcze śpi. Wtedy możesz mieć plażę tylko dla siebie i czerpać pełnymi garściami z dobrodziejstwa natury. Naturę i zwierzęta z różnych stron świata możesz też podziwiać w pięknym ogrodzie zoologicznym w Oliwie, który również warto odwiedzić.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


gdańskturystykawakacje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa