AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Miejsca, które warto zobaczyć będąc w Bukareszcie

Turystyka

Pierwsze wzmianki o mieście będącym obecnie stolicą Rumunii, pojawiają się już w starożytności. Miasto z tak obszerną i nierzadko zawiłą historią posiada wiele zakątków, które zachwycą niejednego turystę. Dziś przedstawimy więc kilka z nich.

REKLAMA

Jednym z popularniejszych muzeów usytuowanych w mieście, jest Curtea Veche. Zabudowania składające się na przestrzeń ekspozycyjną, pierwotnie stanowiły siedzibę książąt jednego z obszarów Rumunii, zwanego Wołoszczyzną. Rodzimą nazwę można tłumaczyć jako Stary Dwór. Powstał on w XV wieku, gdy zarządcą tych ziem był Wlad Palownik. W późniejszych wiekach siedziba podlegała również przebudowom i różnym modernizacjom, by wreszcie w XVIII wieku powstał nowy dwór służący tamtejszym władcom. Stary Dwór również zdołał się jednak zachować. Curtea Veche znajduje się w dzielnicy Lipscania.

Istotnym elementem planu miasta jest Katedra Patriarchalna. Powstawała ona w latach 1656-1658. Jest to jedna z najważniejszych świątyń dla wszystkich chrześcijan obrządku prawosławnego zamieszkujących ten południowoeuropejski kraj. Wewnątrz katedry znajdują się między innymi relikwie świętego Demetriusza Nowego. Jest to patron Bukaresztu. Katedra Patriarchalna to także miejsce o dużym znaczeniu kulturalnym. Doskonałym tego przykładem mogą być piękne mozaiki na zewnętrznych ścianach świątyni, czy freski, którymi zdobione jest jej wnętrze.

Dość znanym miejscem Bukaresztu jest Łuk Triumfalny. Trzeba jednak zaznaczyć, że obecny łuk znajdujący się w rumuńskiej stolicy, to już trzecia budowla tego typu. Pierwszy – wykonany z drewna – powstał w 1878 roku. Miał on upamiętniać fakt odzyskania suwerenności przez Rumunię. Drugi powstał w 1922 i po trzynastu latach został zburzony. Łuk, który możemy podziwiać aż do dziś, zbudowano w 1936 roku. Nie bez przyczyny łuk wzorowano na chyba najsłynniejszej budowli tego typu, znajdującej się w Paryżu. Podobieństwo miało podkreślać wagę przyjaźni między narodami Francji oraz Rumunii. Budapesztański łuk triumfalny wznosi się na wysokość dwudziestu siedmiu metrów. Rzeźby na jego konstrukcji zaprojektowali urodzeni w Rumunii artyści rzeźbiarze.

Podziwiając ten i inne zabytki Bukaresztu z pewnością zatrzymamy się także na chwilę, by spróbować lokalnej kuchni. By zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami z płatnością, warto sięgnąć po opcję kantoru online. Pozwoli to bez zbędnego wychodzenia z domu, wymienić potrzebną nam kwotę jeszcze przed wyjazdem. Wystarczy tylko wybrać walutę i sumę, jaka  będzie nam potrzebna w trakcie wyjazdu. Po uzupełnieniu danych wysyłki, całość kończy się opłaceniem transakcji. Transakcja zajmie co najwyżej kilka minut, a zaoszczędzony czas można poświęcić na przykład na planowanie podróży kolejnych podróży. Gotówka może być dostarczona do domu, ale też do wybranego punktu odbioru. Może nim być pobliski sklep sieci Żabka lub kiosk Ruchu. Ostatnią opcją jest odbiór gotówki w naszym punkcie wymiany walut– kantor Tavex Katowice, gdzie posiadamy ponad 60 walut z całego świata, dostępnych od ręki.

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


bukaresztturystyka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Sobota
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agnieszki, Kariny, Lesława
REKLAMA