REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Kolejny etap prac remontu torowiska. Zmiana organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic Hajduckiej i Dąbrowskiego

Miasto

Już jutro rozpocznie się kolejny etap prac remontu torowiska na ul. Hajduckiej. W związku z tym na kierowców czeka kilka zmian organizacji ruchu, głównie w obrębie z ul. Dąbrowskiego.

Zapowiadane przez Urząd Miasta prace rozpoczną się jutro, tj. 29 lipca około godziny 12:00. Kolejny etap robót przyniesie zmiany w organizacji ruchu, głównie na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Hajduckiej. Czego mogą spodziewać się kierowcy?

Wyłączona z ruchu zostanie część tarczy wspomnianego skrzyżowania, przyległa do ul. Hajduckiej (odcinek z kierunku ul. Powstańców). Dodatkowo wprowadzony zostanie ruch wahadłowy w ciągu ul. Dąbrowskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Hajducką.

Dojazd do posesji nr 4-13 przy ul. Hajduckiej z możliwy będzie z kierunku ul. Powstańców poprzez ul. Omańkowskiej lub Hankego oraz ul. Drzymały. W ciągu ul. Hajduckiej na odcinku między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego tymczasowo zostanie przywrócony dwukierunkowy ruch pojazdów.

Dojazd do posesji położonych przy ul. Hajduckiej 15-54 pozostaje bez zmian i możliwy jest wyłącznie z kierunku skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego.

Wprowadzone zostaną również zmiany w ruchu pieszych. Chodnik przyległy do jezdni ulicy Dąbrowskiego po stronie parzystej numeracji budynków na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Drzymały i rejonem budynku przy ul. Dąbrowskiego 74 zostanie wyłączony z użytkowania. Jego ciągiem możliwe będzie wyłącznie dojście do posesji przyległych do ww. fragmentu chodnika. Pieszych zachęcamy do korzystania z chodnika po przeciwnej stronie jezdni (po stronie nieparzystej numeracji budynków).

Ruch pojazdów publicznej komunikacji zbiorowej pozostaje bez zmian.

Zakończenie ww. etapu prac oraz przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu planowane jest we wrześniu br. 

Wprowadzona zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie z firmą Google (program bezpłatnej wymiany danych o ruchu drogowym "Waze dla Miast"

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza