AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Kurs programowania stacjonarnie w centrum Warszawy

Inne

Wiedza i umiejętności z zakresu szeroko pojętego IT są dzisiaj na wagę złota. Postęp techniki, komputeryzacja i automatyzacja prowadzą do postępującego wzrostu znaczenia informatyków. Ktoś w końcu musi programować i obsługiwać te wszystkie procesory i dyski, prawda?

Ile można zarobić jako junior, a ile jako senior w branży IT?

Zdobycie kompetencji IT nie należy jednak do łatwych. Ludzie uczą się do “fachu” całymi latami, po to aby rozpocząć karierę z poziomu juniora. Każdy jednak się zgadza, że zarobki w tym zawodzie są zdecydowanie powyżej średniej. Jak więc odpowiednio przygotować się do zawodu programisty? Lepiej wybrać szkołę wyższą, stacjonarny kurs programowania w Warszawie, a może uczyć się samodzielnie?

Zarobki w zawodzie programisty są bardzo zróżnicowane. To ze względu na fakt, że są kształtowane przez wiele rozmaitych czynników - takich jak:

Wielkość projektu i firmy go zlecającej

Branża, dla której projektujemy i potencjalne zyski klienta

Złożoność i kompleksowość projektu

Wiedza i doświadczenie programisty

Najbardziej niepewne zarobki obejmują programistów na początkującym poziomie. Tutaj bowiem stawka miesięczna netto waha się od 3 tys. do 6 tys. - nie ma jednej zasady. Tak naprawdę jeśli komuś uda się “złapać” stanowisko w dobrze prosperującej firmie, od razu będzie zarabiał dużo powyżej średniej krajowej.

Nieco bardziej konkretnym można być w przypadku naprawdę doświadczonych programistów. Ci najczęściej zarabiają od 9 tys. do 15 tys. miesięcznie. Z drugiej strony jednak - również tacy, którzy potrafią dobić do 20, czy nawet 30 tys. na miesiąc nie należą do rzadkości.

Czego potrzeba, aby zostać programistą? Studia, certyfikat, a może samodzielna nauka?

Jedną z najbardziej znamiennych właściwości branży IT jest to, że jako jedna z niewielu nie bazuje na absolwentach powiązanych kierunków na szkołach wyższych. Wynika to głównie z faktu, że uczelnie są dość staroświeckimi instytucjami. Każdy kierunek ma specjalnie przygotowany program, który obejmuje minimum trzy najbliższe lata.

W IT wiedza bardzo szybko ulega dezaktualizacji. Trudno jest zaplanować efektywne szkolenie na rok, a co dopiero na trzy lata. Dlatego dużo lepiej niż studia, dla informatyków sprawdzą się wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia.

Opcją alternatywną jest też samodzielna nauka. Tutaj jednak pojawia się problem odróżniania przydatnej wiedzy od tej bezużytecznej. Żeby zrobić to skutecznie, trzeba mieć już jakąś wiedzę o informatyce. Jeśli jednak dopiero rozpoczynamy naukę - lepiej jest udać się na kurs. Gdy już osiągniemy pewien poziom, możemy zacząć szukać nowych informacji na własną rękę.

Szkolenie online vs. stacjonarny kurs programowania w Warszawie - co wybrać?

Ostatnimi czasy bardzo spopularyzowała się zdalna forma nauki. W niektórych przypadkach jednak szkolenia stacjonarnego nie da się niczym zastąpić. Tak też jest w przypadku programowania. Będziemy mieli kontakt z zespołem ludzi i bezpośrednio z nauczycielem. Jeśli czegoś nie zrozumiemy - możemy poprosić o sprostowanie czy dokładniejsze wytłumaczenie. Kursy zdalne często nie dają takiej możliwości: szkolenia stacjonarne w Warszawie już tak.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


warszawakurs programowania

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza