REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wydra wróciła na wybieg. Modernizacja zakończona

Miasto

Wydra europejska zamieszkująca chorzowskie zoo powróciła już na swój wybieg. W ostatnich tygodniach był on wyłączony z użytku z powodu modernizacji. Ze względu na pandemię planowany termin zakończenia prac nieznacznie się przesunął, ale mimo pewnych trudności, udało się w pełni zrealizować założony projekt.

Teren wybiegu wydry został poszerzony o niezagospodarowany dotychczas fragment trawnika od strony budynku małpiarni. Po powiększeniu wybieg ma powierzchnię około 300 m kw., co znacznie poprawia dobrostan zwierząt. Nowy fragment ogrodzenia został zbudowany z zachowaniem dotychczasowej stylistyki. Dla komfortu zwiedzających zmieniono lokalizację części szyb ekspozycyjnych. Z myślą o najmłodszych gościach zoo w nowopowstałej części ogrodzenia umieszczono dodatkowe okienka, przez które dzieci będą mogły z łatwością zaglądać na wybieg.

Zmiany objęły również aranżację wnętrza wybiegu - nowy wygląd zyskały basen oraz kaskada, które teraz bardziej przypominają naturalną skałę. Kaskada zyskała także nową instalację zasilającą w wodę. Przebudowano budynek, w którym wydry mogły się chronić przed wzrokiem zwiedzających. Jego miejsce zajęło specjalne drewniane schronienie z okienkami. Całości dopełniają nowe nasadzenia roślinności zbliżonej do warunków naturalnych terenów zamieszkiwanych przez wydry.

Zmodernizowany wybieg zamieszkiwać będzie niespełna dwuletnia samica wydry, która w Śląskim zoo przebywa od października 2019 r. Jeszcze w tym roku planowane jest sprowadzenie samca tego gatunku i stworzenie pary hodowlanej.

 

Źródło: Śląski Ogród Zoologiczny

Tomasz Breguła

Udostępnij:


wydrazooChorzówwybiegmodernizacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza