REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przyszli na szczepienie i zasłabli. Pomogli im strażnicy miejscy

Miasto

W chorzowskim szpitalu trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Nad bezpieczeństwem osób, które przychodzą w tym celu do ZSM, czuwają strażnicy miejscy. Ostatnie wydarzenia pokazały, że ich obecność może okazać się nieoceniona...

W ostatnim czasie dwoje nastolatków w wieku około 13, 14 lat, zemdlało przed budynkiem szpitala, a jeden stracił przytomność podczas oczekiwania na rejestrację w budynku. Wszyscy przyszli do ZSM w związku ze szczepieniem na COVID-19. Nagłe osunięcie się na kostkę brukową i posadzkę mogło spowodować u nich poważny uraz ciała.

- Podczas tych zdarzeń nikt ze stojących w kolejce osób, a było ich ponad 100, nie był zainteresowany udzieleniem pomocy. Osoby te z zaciekawieniem, a niektóre z uśmiechem na twarzy, patrzyły na reakcję strażników - poinformował nas Kamil Nowak, rzecznik chorzowskiego szpitala.

Dzięki reakcji funkcjonariuszy dzieciom szybko udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej.

- Bulwersujący jest fakt, że podczas oczekiwania na szczepienie część osób stojących w kolejce było niezadowolonych z zaistniałych sytuacji - poinformowali strażnicy miejscy. - Około 100 ludzi obserwowało rozwój sytuacji, działania strażników, nagrywało telefonami „sensacyjne” wydarzenia. Nie brakowało również pretensji pod adresem personelu medycznego, jak i samych strażników, związanych z wydłużeniem czasu oczekiwania na szczepienie - dodawali.

Zdaniem świadków, osoby o których mowa, potraktowały całe zajście jak sensację. Uwiecznione na nagraniach zostały reakcje i wypowiedzi strażników oraz personelu medycznego.

 

Fot. ZSM

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ZSMszpitalChorzówomdlenienastolatkowiedzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Julity, Ludmiły, Zdobysława