REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policjanci dali "szlaban na ryzyko'

Na Sygnale

Chorzowska "drogówka" wspólnie z funkcjonariuszami straży ochrony kolei przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Mundurowi razem z sokistami prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

Na przejazdach kolejowych zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, które mają tam miejsce, bardzo często są tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci z Chorzowa wspólnie z funkcjonariuszami straży ochrony kolei, przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”.

- Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, aby doprowadzić do ograniczenia liczby wypadków w tych miejscach - informują chorzowscy policjanci.

W czasie dzisiejszych działań funkcjonariusze rozdawali kierowcom ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”. Apel kierowano głównie do młodych kierowców oraz do pieszych prosząc, aby nie przechodzili przez przejazd przy opuszczonych zaporach i nie poruszali się po torowiskach.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Szlaban na ryzykoprzejazdy kolejoweChorzówpolijaakcja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Julity, Ludmiły, Zdobysława