REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Fest Festival tylko dla osób zaszczepionych

Rozrywka

Tego lata Fest Festival ponownie zagości w Parku Śląskim. Impreza odbędzie się między 11 a 14 sierpnia. Jak wynika z ostatniego komunikatu wydanego przez organizatorów, nie każdy będzie mógł jednak wziąć w niej udział.

AURORA, Nothing But Thieves, Pezet czy sanah to tylko część artystów, którzy wystąpią na sierpniowym Fest Festivalu w Parku Śląskim. W minionych tygodniach i miesiącach organizatorzy prezentowali za pośrednictwem mediów społecznościowych kolejnych wykonawców, którzy tego lata pojawią się w Chorzowie. Teraz przekonują natomiast, że impreza na pewno się odbędzie. Okazuje się jednak, że nie każdy będzie mógł wziąć w niej udział.

- Fest Festival 2021 się odbędzie, to pewne. Na ten moment wytyczne rządu pozwalają na organizację imprez masowych dla 250 niezaszczepionych osób, a zaszczepione są poza jakimikolwiek limitami. Niemożliwym jest wybranie ekskluzywnej grupy 250 osób, które nie posiadając szczepienia będą mogły wejść na teren festiwalu. Stąd też nasza decyzja, o organizacji tegorocznej edycji FEST Festivalu wyłącznie dla osób zaszczepionych - poinformowali organizatorzy.

Decyzja spotkała się w większości z pozytywnym odbiorem ze strony fanów festiwalu. Tych, którzy są odmiennego zdania, organizatorzy zapewnili, że podjęcie takiego kroku nie miało na celu "segregacji ludzi". W komunikacie opublikownym w ubiegłym tygodniu czytamy, że przyjęcie szczepionki przez większość populacji to jedyny warunek powrotu do normalności. Jest to też konieczne dla przetrwania całej branży koncertowej.

- Nasz ostatni post spotkał się z dużym odzewem ze strony osób, które są przeciw szczepieniom na COVID-19. Już teraz wiemy, że jeśli większość z nas nie zaszczepi się przeciw koronawirusowi do końca wakacji, w październiku czeka nas czwarta fala pandemii. Wiązać się to będzie z kolejnym lockdownem, a co za tym idzie upadkiem działalności wielu firm, które już teraz ledwo wiążą koniec z końcem. Będzie to również oznaczać ponowne zamknięcie branży koncertowej, a więc brakiem dochodu dla waszych ulubionych artystów oraz wszystkich osób pracujących przy organizacji eventów - czytamy w komunikacie.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w Fest Festivalu mają szansę na przyjęcie przynajmniej jednej dawki szczepionki. W tej chwili terminy szczepień w wielu punktach są dostępne z dnia na dzień. Jeśli termin drugiej dawki szczepionki będzie wypadał po dacie tegorocznej edycji, organizatorzy postarają się wypracować takie rozwiązanie, aby jedna dawka wystarczyła do wejścia na teren festiwalu. Wszystko po to, aby udział w wydarzeniu był możliwy dla każdego chętnego.

W wydarzeniu prawdopodobnie będą mogły wziąć udział również osobom posiadającym Europejskie Certyfikaty COVID-19 wydawane dla ozdrowieńców i osobom z negatywnym testem na obecność COVID-19.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Fest FestivalChorzów2021programPark Śląskiszczepieniakoronawiruscovid-19

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Julity, Ludmiły, Zdobysława