REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zaprojektuj maskotkę Planetarium - Śląskiego Parku Nauki!

Miasto

Planetarium Śląskie ogłosiło konkurs „Gwiezdny pluszak”. Kierowany jest do uczniów z naszego regionu. Zwycięski projekt będzie wykorzystany do stworzenia maskotki, która będzie w najbliższych latach symbolem Planetarium - Śląskiego Parku Nauki.

- Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki  - mówi Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego - Po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka - pluszak została zaprojektowana przez uczniów - dla uczniów.

Zwyciężczyni bądź zwycięzca konkursu „Gwiezdny Pluszak” otrzyma teleskop astronomiczny, a także pamiątkową tabliczkę z obrazem nieba w dniu urodzin laureata. Wydaje się jednak, że największą nagrodą będzie fakt, że nagrodzony projekt będzie w kolejnych latach wykorzystywany do promocji Planetarium - Śląskiego Parku Nauki, które już pod koniec tego roku stanie się jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Województwa Śląskiego. Prace konkursowe mogą być przygotowane w dowolnej technice (m.in. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, techniki mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa, prototyp maskotki, itp.). Wymiary prac przestrzennych powinny nie przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów.

- Ważne, by prace przesyłane na konkurs były autorskimi pracami, nienagrodzonymi w innych konkursach  - mówi Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Planetarium - Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt i nie może być to praca zbiorowa - dodaje.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Planetarium Śląskiego pod tym adresem: https://www.planetarium.edu.pl/zaprojektuj-gwiezdnego-pluszaka/

Przed przystąpieniem do konkursu warto się z nim zapoznać, tak aby projekt spełniał kryteria formalne i merytoryczne.

Projekty można przysyłać pocztą, w zamkniętej kopercie (w przypadku pracy przestrzennej w opakowaniu tekturowym), z napisem „KONKURS - GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów. skr. pocztowa 10.

Termin nadsyłania prac upływa 24 września tego roku.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Planetarium Śląskiekonkursdzieciuczniowiemaskotka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

Werwa Sport