REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pierwszy etap uruchomienia oddziału ginekologiczno-położniczego zakończony

Miasto

Budynek, w którym będzie się mieścił oddział ginekologiczno-położniczy ZSM, wymagał gruntownego remontu i przebudowy. Prace już się zakończyły. Dziś prezydent miasta Andrzej Kotala poinformował, że obiekt został dostosowany i wyposażony w profesjonalny sprzęt. To oznacza, że pierwszy etap na drodze do uruchomienia oddziału, został zakończony.

W styczniu tego roku miasto obiegła bardzo niepokojąca wiadomość. Przedsiębiorca, który dotychczas prowadził porodówkę nie tylko zdecydował o zaprzestaniu tej działalności w Chorzowie, ale też nie złożył odpowiednich dokumentów, co poskutkowało brakiem kontraktu z NFZ. To uniemożliwiło płynną zmianę podmiotu prowadzącego.

Ostatecznie Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się przedłużyć kontrakt spółce Urovita do końca czerwca, a to oznaczało, że możliwe stanie się bezpośrednie przejęcie tego oddziału przez Zespół Szpitali Miejskich. Dzięki temu obejdzie się bez zapowiadanej wcześniej kilkumiesięcznej przerwy w jego funkcjonowaniu.

W tym samym czasie w chorzowskim szpitalu rozpoczęły się prace przygotowawcze w celu zagospodarowania i wyposażenia miejsca dla nowego oddziału. Zapowiedziano, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od 1 lipca oddział będzie już działal w ramach Zespołu Szpitali Miejskich.

Teraz wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Jak poinformował prezydent Andrzej Kotala, pierwszy etap uruchomienia oddziału ginekologiczno-położniczego w naszym mieście, został zrealizowany.

- Budynek, w którym będzie mieścił się oddział, wymagał gruntownego remontu i przebudowy. Prace już się zakończyły. Obiekt został  dostosowany i wyposażony w profesjonalny sprzęt. Przedstawiciele NFZ ocenili przygotowanie obiektu do pełnego funkcjonowania, a wczoraj dyrektor Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, Jerzy Szafranowicz, podpisał protokół pokontrolny - zaznaczył Andrzej Kotala. - Następny etap to uzyskanie kontraktu NFZ, a wtedy placówka rozpocznie przyjmowanie pacjentek z Chorzowa i całego regionu - dodał prezydent.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ZSModdział ginekologiczno-położniczyporodówkaremontZSMuruchomienieUrovita

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

Werwa Sport