REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policjanci podsumowali akcję "Trzeźwość"

Na Sygnale

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych chorzowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Niestety podczas prowadzonych kontroli zatrzymano aż 4 nietrzeźwych kierujących.

O tym jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu słyszymy niemal każdego dnia. Niestety mimo policyjnych akcji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które wsiadają za kółko na "podwójnym gazie". Tak też było w czasie dzisiejszych działań "Trzeźwość", kiedy to mundurowi zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci chorzowskiej "drogówki" już o godzinie 5.15 na ulicy Nomiarki zatrzymali 61-letniego kierującego volkswagenem golfem, który jak się okazało, miał podczas kontroli blisko 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie o godzinie 5:30 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Forda Mondeo, którym kierował 47-letni obywatel Ukrainy. Po badaniu alkomatem okazało się, że wsiadł on za kierownicę samochodu mając 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie posiada on prawa jazdy.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godzinie 6.00. 54-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego kierował oplem astrą mając blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O godzinie 6.45 policjanci z "drogówki" zauważyli samochód, którego kierowca chciał uniknąć kontroli drogowej. Bezpośrednio po zatrzymaniu Opla, okazało się, że 28-letni kierowca jest trzeźwy, ale jego zachowanie było bardzo nienaturalne.

Policjanci przeprowadzili test na obecność narkotyków w organizmie, co potwierdziło, że młody mieszkaniec Chorzowa kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. W trakcie dalszych czynności stwierdzono, że kierujący posiadał również przy sobie 1,5 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a pojazd którym się poruszał został przewieziony na parking policyjny.

Do ostatniego zatrzymania doszło o godzinie 6.30 na ulicy Kaliny, gdzie policjanci zauważyli samochód marki audi, którym podróżowali dwaj młodzi mężczyźni, którzy nie posiadali zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się potem okazało, pasażer niemieckiego samochodu był poszukiwany przez organy ścigania, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Bezpośrednio po nałożeniu mandatów karnych na młodych mieszkańców Świętochłowic, jednego z nich zatrzymano i doprowadzono do zakładu karnego.       

Pamiętajmy, że każdy kto ma wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce policji, lub zupełnie anonimowo i nieodpłatnie skorzystać z alkomatu umieszczonego w miejscu ogólnodostępnym w Komisariacie Policji II w Chorzowie przy ul Moniuszki.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjakontroleakcja "Trzeźwość"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

Werwa Sport