REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

#IDZIEnowe w ChCK

Rozrywka

Już niebawem w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Bleee..." w wykonaniu aktorów Teatru Reduta Śląska. Wydarzenie zaplanowano początkowo na połowę maja, ale termin trzeba było zmienić ze względu na obowiązujące w tamtym okresie obostrzenia.

Teraz wszystko wskazuje na to, że nic nie stanie już na przeszkodzie, by wydarzenie mogło się odbyć. Premiera spektaklu odbędzie się 19 i 20 czerwca.

"Bleee..." to familijny spektakl z piosenkami - jak przekonują jego twórcy - dla widzów od 5 do 100 lat. Spektakl mówiący o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie. Poruszający również  temat  przyjaźni, ekologii oraz ochrony naszej planety. Skierowany i przewidziany dla całych rodzin jest pretekstem do łączenia młodych i seniorów.

To spektakl zabawny, rozśpiewany, ale przede wszystkim eksponujący treści związane z upośledzeniem i pokrzywdzeniem przez los. Przez zabawę prowokuje do zmiany stosunku do istot „innych” w naszym środowisku. Prowokuje do wyciągania wniosków, że w kontaktach ważne są wartości wewnętrzne, pozytywne cechy niewidoczne na zewnątrz. Uczy pokory wobec odrzuconych i wykluczonych.

Za reżyserię odpowiada Mirosław Neinert, a scenariusz napisała Malina Prześluga. Scenografię i kostiumy stworzyła Kaja Renkas, natomiast muzykę Klaudia Rabiega.

 

Źródło: ChCK

Tomasz Breguła

Udostępnij:


BleespektaklChCKpremiera

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

Werwa Sport