AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ruch zwycięża i zapewnia sobie awans

Dzisiejszego wieczoru na stadionie przy ul. Cichej stało się to, czego chorzowscy kibice wyczekiwali już od co najmniej kilku ostatnich kolejek. Niebiescy pokonali rezerwy Miedzi Legnica 4:0 i przypieczętowali awans do II ligi.

Dzisiejsza wygrana oznacza, że chorzowianie mogą świętować awans na trzy kolejki przed końcem ligowych rozgrywek. Jest to możliwe dzięki 12-punktowej przewadze nad Polonią Bytom, zgromadzonej po 33 seriach spotkań. Ruch Chorzów w przyszłym sezonie powróci więc na poziom centralny, na którym klubu z Cichej nie było od dwóch ostatnich lat.

Niebiescy już na samym początku meczu wysłali jasny sygnał, że tego wieczoru interesuje ich tylko zwycięstwo. W 2. minucie strzałem z woleja popisał się Tomasz Foszmańczyk i zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Chorzowianie podwyższyli w 23. minucie. Bartłomiej Kulejewski uderzył głową i zwiększył ich przewagę do dwóch bramek.

Kibice Ruchu zgromadzeni na stadionie przy ul. Cichej wiedzieli już, że prawdopodobnie nic nie jest w stanie odebrać im awansu. I nie mylili się. W dalszej części spotkania podopieczni Łukasza Berety kontynuowali dobrą grę, a ich przewaga cały czas rosła. W 38. minucie do siatki trafił jeszcze Tomasz Wójtowicz, a Niebiescy schodzili do szatni z wynikiem 3:0.

Chorzowianie wypracowali sobie sporą przewagę i w drugiej części meczu mogli już tylko kontrolować jego przebieg. Mimo to nie rezygnowali z prowadzenia ładnych ataków, co jeszcze raz zaprocentowało w 86. minucie. Po bramce Jakuba Siwka na tablicy wyników widniał już rezultat 4:0.

Chorzowianie w bardzo przekonujący sposób zapewnili sobie awans, a po ostatnim gwizdku mogli świętować go wspólnie ze swoimi kibicami.

Ruch Chorzów – Miedź II Legnica 4:0 (3:0)

1:0 Tomasz Foszmańczyk, 2 min.
2:0 Bartłomiej Kulejewski, 32 min.
3:0 Tomasz Wójtowicz, 38 min.
4:0 Jakub Siwek, 86 min.

Ruch: Bielecki – Będzieszak (82 Słota), Wyroba, Kulejewski, Kowalski (51 Rudek) – Mokrzycki (82 Kasolik), Neugebauer – Kwaśniewski, Foszmańczyk (67 Siwek), Wójtowicz – Janoszka (67 Biskup); trener: Łukasz Bereta,
Rezerwowi: Grzywaczewski, Paszek.

Miedź: Soloha – Maciejewski, Bartczak, Pietrowski, Niewiadomski, Bahaid, Lewandowski, Pojasek, Burgering, Bruno, Caetano; trener: Wojciech Łobodziński.
Rezerwowi: Rędzio, Gardzielewicz, Świątko, Kwolek, Stróżyński, Poręba, Petk.