REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Uczniowie z ZST nr 2 wiedzą jakie zagrożenia czekają na nich w sieci

Na Sygnale

Jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających w Wirtualnym Świecie uczniom z Zespołu Szkół Technicznych nr 2 radziła sierż. szt. Iwona Dubaj z chorzowskiej komendy. Policjantka omówiła problematykę zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w Internecie.

Policjantka z chorzowskiej komendy na co dzień zajmująca się profilaktyką spotkała się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych nr 2 o w Chorzowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Funkcjonariuszka rozmawiała z młodzieżą na temat zagrożeń, z którymi mogą spotkać się, surfując po Internecie, jak np. kontakt z nieznanymi osobami, możliwość utraty bądź nieświadomego wydania danych tzw. wrażliwych zawierających informacje personalne, dotyczące miejsca zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail czy numer konta bankowego. Policjantka przestrzegała także przed pedofilami w sieci, pornografią, kradzieżą praw autorskich czy uzależnieniem od Internetu. Oprócz informacji na temat zagrożeń, z jakimi można spotkać się w sieci, mundurowa zwróciła uwagę również na zachowania młodych ludzi, które mogą pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Zwieńczeniem spotkania była dyskusja, podczas której jej uczestnicy podsumowali przekazane uprzednio treści, jak również opracowali schemat postępowania, jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających w Wirtualnym Świecie.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


ZST nr 2prekelekcjaprofilaktykaIwona Dubajinternetzagrożenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

Werwa Sport