REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Chorzowie pojawił się pierwszy plakat wspierający młodzież LGBT

Miasto

W ostatnim czasie całą Polskę zalały plakaty Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar z hasłem „Kochajcie się, mamo i tato”, które zniechęcają do dokonywania rozwodów. W odpowiedzi na akcje prowadzone przez środowiska katolickie, pojawiła się inicjatywa, która zwraca uwagę na problem przemocy domowej wobec młodzieży LGBT.

Pierwszy taki plakat pojawił się już w naszym mieście. Można go zobaczyć przechodząc w rejonie Centrum Przesiadkowego i ronda Królewskiej Huty. Widoczne na nim hasło brzmi: "Kochajcie mnie, mamo i tato". Autorką pomysłu i obrazka jest Karolina "Szarosen" Plewińska.

Na początku stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Grupa Stonewall i Kultura Równości, wykupiły kilka miejsc reklamowych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Z czasem plakaty zaczęły się pojawiać w kolejnych miastach, nie omijając Chorzowa. Było to możliwe dzięki zbiórce prowadzonej POD TYM ADRESEM.

- Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko:  "kochajcie się, mamo i tato". Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą - przekonują inicjatorzy.

Jak wynika z badań, na które powołują się pomysłodawcy, aż 88 proc. nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców, a 75 proc. przez swoje matki. Z kolei 70 proc. nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Kochajcie mnie mamo i tatoplakatLGBTChorzówakcja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha

Werwa Sport