REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wolontariusze dotarli do tysięcy mieszkańców regionu

Miasto

Jak poinformowała na swoim profilu fundacja Wolne Miejsce, jej wolontariusze rozwieźli podczas ostatniego weekendu ponad 15 tysięcy paczek świątecznych. Akcja została przeprowadzona w 25 miastach aglomeracji śląskiej.

W tym roku ponownie spędzaliśmy święta Wielkanocne w pandemicznej rzeczywistości. To sytuacja szczególnie trudna dla osób samotnych i doświadczonych przez los. Mimo mało sprzyjających warunków do prowadzenia tego typu akcji wolontariackich, nie zapomniała o nich fundacja Wolne Miejsce, która po raz kolejny dotarła do tysięcy mieszkańców naszego regionu, przekazując im świąteczne paczki, których zawartość posłużyła do przygotowania świątecznego śniadania.

Cała akcja była koordynowana z katowickiego Spodka. Tam wolontariusze przygotowali świąteczne potrawy, z których powstały tysiące paczek. Zostały one dostarczone potrzebującym m.in. samochodami elektrycznymi udostępnionymi przez Tauron, ale w pomoc zaangażowali się także strażnicy miejscy. Co znalazło się w środku?

– Wszystko to, co na wielkanocnym stole być powinno – mówi Krzysztof Kozioł z Fundacji Wolne Miejsce. – Żurek, kiełbaska, pyszna wędlina i świąteczne ciasto. Do tego ciastka, przekąski i napoje. W paczce osoba obdarowana znajdzie też życzenia i drobny upominek – dodaje przedstawiciel fundacji.

W organizację tegorocznej akcji włączyło się pół tysiąca wolontariuszy. Organizacji udało się także zaangażować do współpracy przedszkola i szkoły z terenu Metropolii. Młodzi ludzie przygotowali kartki wielkanocne, papierowe zajączki i pisanki, które także trafią do świątecznych podarunków.

 

Fot. Fundacja Wolne Miejsce

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Wielkanocśniadaniepotrzebującyśniadaniesamotnikoronawirus2021

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

Werwa Sport