AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ruch wywozi cenne trzy punkty ze Żmigrodu!

Ruch Chorzów po niezwykle trudnym i zaciętym meczu wywozi ze Żmigrodu trzy punkty! Niebiescy pokonali tamtejszego Piasta 0:1 (0:0).

Mecz rozpoczął się od ataków chorzowian. Już w pierwszych minutach dwie okazje miał Biskup, ale podczas pierwszej próby trafił w rywala, natomiast drugi strzał przeszedł tuż obok słupka. Po napastniku, swoją szanse miał Kowalski. Gracz Niebieskich oddał silny strzał i zmusił do trudnej interwencji Burtę. Pierwszy raz gospodarze zagrozili poważnie bramce Bieleckiego w 17. minucie. Po rozegraniu z rzutu rożnego, strzał jednego graczy z Piasta był minimalnie niecelny.

Ruch szukał swoich szans. Tuż przed przerwą wydawało się, że dobrą okazję będzie miał Kwaśniewski, ale został złapany na spalonym. Krótko po tym, strzał z dystansu oddał Janoszka, ale próba była niecelna. Oba zespoły udały się do szatni przy stanie 0:0.

Druga połowa była bardzo zacięta, ale wynik spotkania został otwarty w 58. minucie. Janoszka świetnie wypatrzył Kwaśniewskiego, który dośrodkował w pole karne. Biskup zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i dał Niebieskim prowadzenie! Piast nie zamierzał składać broni. W 72. minucie Bielecki musiał popisać się fantastyczną paradą, przenosząc futbolówkę nad poprzeczkę. Rywalizacja stawała się coraz bardziej zacięta, ale to Ruch miał więcej okazji na kolejne bramki. Na niespełna 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, piłka ponownie znalazła się w siatce gospodarzy. Strzelcem został Biskup, arbiter uznał bramkę, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Ostatecznie podopieczni Łukasza Berety dalej musieli zadowolić się jednobramkową przewagą.

W doliczonym czasie gry Niebiescy wykonywali rzut rożny. Zdaniem naszych zawodników, jeden z graczy Piasta zagrał ręką w polu karnym. Sędzia nie zareagował, to nie spodobało się Biskupowi, który odrzucił futbolówkę. Maciej Dudek postanowił ukarać napastnika za niesportowe zachowanie pokazując mu drugi żółty kartonik, a w efekcie czerwony. Ta decyzja nie wpłynęła jednak na rezultat i Ruch po trudnym meczu wywiózł ze Żmigrodu cenne trzy punkty!

Piast Żmigród 0:1 (0:0) Ruch Chorzów