REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Triduum Paschalne w dobie pandemii

Miasto

Wielki Czwartek rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Ze względu na rygory sanitarne msze św. i nabożeństwa w kościołach w całym kraju będą sprawowane z ograniczeniem udziału wiernych. Mieszkańcy, którzy z różnych przyczyn nie chcą lub nie będą mogli osobiście uczestniczyć w liturgii w kościele, mogą śledzić ją poprzez transmisje online.

Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek (msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś nieszporami Niedzieli Wielkanocnej.

Tradycyjne godziny odprawiania ceremonii w Wielkim Tygodniu mają zostać utrzymane. Trwające święta, podobnie jak poprzednie, które obchodziliśmy niedługo po wybuchu pandemii, będą jednak inne niż te, jakie pamiętamy z ubiegłych lat. Ze względu na wyjątkowe okoliczności arcybiskup katowicki Wiktor Skworc przesłał do parafii specjalne wskazówki i wytyczne na czas Wielkiego Tygodnia. Przeczytacie na ten temat TUTAJ.

Chorzowianie, którzy zamierzają uczestniczyć we mszy online, z pewnością nie będą narzekać na brak opcji. Będzie je prowadzić wiele parafii z naszego miasta. To m.in. popularny Antonik, Wawrzyniec, czy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oprócz tego zobaczymy także transmisje z parafii Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza czy sanktuarium św. Floriana. Warto zajrzeć na stronę internetową lub fanpage swojej parafii. Jeżeli również planuje ona w taki sposób przeprowadzić mszę, z pewnością z wyprzedzeniem poinformuje o tym wiernych.

 

Fot. Freepik.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


msze onlineświętaWielkanocChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

Werwa Sport