REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Anita Włodarczyk i Witold Bańka kolejny raz czytają po śląsku

Sport

Stadion Śląski drugi rok z rzędu świętuje Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Tym razem ambasadorzy obiektu, Anita Włodarczyk oraz Witold Bańka, przeczytali bajkę o Paulku i Gustliku, czyli śląską wersję „Pawła i Gawła”!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego celem jest wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji Stadion Śląski zaprosił swoich ambasadorów: mistrzynię świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk oraz Prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej Witolda Bańkę do przeczytania utworu Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł” w śląskim wydaniu!

- Drugi rok z rzędu biorę udział w akcji Stadionu, która ma na celu promować czytelnictwo wśród najmłodszych i drugi raz nie miałam najmniejszych wątpliwości, aby wziąć w niej udział. Czytanie pozwala nam poszerzać horyzonty, rozwija wyobraźnię i kształtuje prawidłowe nawyki – mówi Anita Włodarczyk. – Sport w moim życiu odgrywa ogromną rolę, ale w wolnej chwili nie ma nic lepszego,od dobrej, pouczającej lektury! Sama kocham książki, a w szczególności biografie. Zawszena zgrupowanie zabieram ze sobą kilka pozycji!

- Moje dzieci uwielbiają, kiedy im czytam, co zresztą było widać na nagraniu z ubiegłorocznej edycji akcji, zorganizowanej razem ze Stadionem Śląskim. W tym roku postanowiliśmy powtórzyć nasze działania, gdyż spotkały się one z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród odbiorców i wywołały uśmiech na twarzy wielu osób, niekoniecznie tych najmłodszych – dodaje Witold Bańka. – Dla nas to bardzo ważne, żeby razem z odpowiednią dawką humoru kształtować wśród najmłodszych i ich rodziców pozytywne postawy.

Nagranie przedstawiające wspólne czytanie Anity Włodarczyk i Witolda Bańki śląskiej wersji „Pawła i Gawła” A. Fredry, czyli bajkę o Paulku i Gustliku znaleźć można w mediach społecznościowych Śląskiego Giganta. Na kanale YouTube Stadionu Śląskiego dostępne są też wszystkie bajki, które ambasadorzy obiektu czytali w ubiegłym roku, m.in. śląskie wersje „Pana Hilarego”, „Czerwonego Kapturka” oraz „Jasia i Małgosi”. 

Data Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci upamiętnia dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, duńskiego pisarza i poety, autora baśni takich jak „Brzydkie Kaczątko”, „Calineczka” oraz „Królowa Śniegu”. To nietypowe święto obchodzone jest od 1967 roku i ustanowione zostało przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi, a jego celem jest wspieranie czytelnictwa przez najmłodszych.

Śląska wersja bajki w tłumaczeniu Marka Szołtyska. 

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Stadion ŚląskiAnita WłodarczykWitold BańkaDzień Książki dla DzieciczytanieMirosław Szołtysek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

Werwa Sport