AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

To już 50. odcinek „Nieba z balkonu" - przebojowego cyklu Planetarium Śląskiego

Rozrywka

Planetarium Śląskie opublikowało właśnie 50. odcinek cyklu, który cieszy się niezwykłą popularnością wśród początkujących (i nie tylko) miłośników astronomii.

Wiosennym gwiazdozbiorom poświęcony został jubileuszowy, pięćdziesiąty odcinek cyklu „Niebo z balkonu". To cykl popularno - naukowych tekstów publikowanych na facebookowym profilu Planetarium Śląskiego. W każdy czwartek astronom Krzysztof Dwornik dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą na temat amatorskich obserwacji nieba.

- Pomysł na stworzenie takiego cyklu pojawił się w czasie pierwszego lockdownu, wiosną ubiegłego roku" - mówi Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Planetarium - doszliśmy do wniosku, że wiele osób spędzając większość czasu w domu zainteresuje się tym co można zobaczyć na niebie przez własne okno, czy ponad barierką balkonu. Krzysztof jest z wykształcenia fizykiem, ale od lat zajmuje się także amatorskimi obserwacjami astronomicznymi i w tym cyklu dzieli się swoją pasją z internautami.

Prosty, konkretny przekaz zawierający dużo ciekawostek i praktycznych informacji od razu stał się bardzo popularny. Średnio każdy post dociera do kilku tysięcy użytkowników. Oprócz informacji o aktualnej sytuacji na niebie, interesujących wydarzeniach takich jak zaćmienia, roje meteorów czy opozycje planet, w cyklu „Niebo z balkonu" pojawiają się także praktyczne porady, np. jak wykorzystać do obserwacji nieba zwykłą lornetkę, czy jak rozpocząć przygodę z astrofotografią. 

Najnowszy odcinek cyklu Krzysztofa Dwornika poświęcony jest niebu wiosennemu i wykorzystaniu gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy jako swoistego drogowskazu pozwalającego odnaleźć inne interesujące obiekty na niebie.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Planetarium ŚląskieNiebo z balkonuodcinekastronomiaastrologia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

Werwa Sport