AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Była zawodniczką Ruchu. Teraz zajmuje się produkcją filmów i potrzebuje wsparcia

Rozrywka

Była zawodniczka KPR Ruch Chorzów, Paulina Jaśkiewicz od ponad 3 lat przebywa za oceanem, gdzie uczy się produkcji filmów. Chorzowianka spędziła pierwszy rok na Hawajach, a obecnie przebywa w Nowym Jorku. W ostatnim czasie rozpoczęła pracę nad swoim pierwszym filmem, do jego realizacji potrzebne jest jednak wasze wsparcie.

Paulina Jaśkiewicz od najmłodszych lat związana była z klubem KPR Ruch Chorzów, przebiła się ostatecznie do pierwszej drużyny i tym samym miała okazję do występów na parkietach Superligi Kobiet. Dodatkowo bramkarka ma na koncie rozegrane spotkania w Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

Wraz ze zdaniem matury i zakończeniem sezonu 2017/2018, Jaśkiewicz postanowiła zawiesić sportową karierę i wyjechała za ocean, gdzie rozpoczęła realizację swojego marzenia, jakim jest  produkcja filmowa. Pierwszy rok spędziła na Hawajach. Zbierała szlify na University of Hawaii w Manoa oraz miała okazję być kierownikiem sceny w Kailua Onstage Art., a także pełniła rolę asystentki reżysera oraz produkcji, przy rozmaitych projektach filmowych.

Obecnie Paulina studiuje na State Univeristy of New York, Westchester College. W ostatnim czasie chorzowianka wraz z zespołem osób z różnych stron świata zdecydowała się rozpocząć swój pierwszy, własny projekt filmowy. Produkcja o nazwie „Wide Open Dreams” ma być krótkometrażowym filmem opowiadającym historię o Greyston Bakery i ich pracowniku Shawnie Swanson. Piekarnia wychodzi naprzeciw problemom dyskryminacyjnym z jakimi mierzy się wielu mieszkańców USA. Wspomniana Shawnie jest główną bohaterką filmu, samotną matką pięciorga dzieci, która zmagła się z trudną sytuacją finansową, spowodowaną chorobą jednego z potomków, a przede wszystkim ze systemem w Stanach, który uniemożliwia dostęp do takich podstawowych rzeczy jak opieka medyczna, możliwość wykupu leków, a przede wszystkim utrudnia znalezienie pracy, osobom które w przeszłości były karane. Dzięki Greyston, które wyciąga pomocną dłoń do takich ludzi jak Shawnie, stanęła ona na nogi i otrzymała drugie życie.

Do realizacji tej niezwykłej produkcji, poruszającej ważny problem społeczny potrzebna jest odpowiednia ilość środków. Paulina oraz członkowie jej ekipy, starają się o pozyskanie pieniędzy z różnych programów oraz prowadzą zbiórkę na terenie USA. Była piłkarka Ruchu, uruchomiła także zbiórkę środków za pomocą portalu zrzutka.pl. W związku z tym, zachęcamy wszystkich do wsparcia projektu Pauliny.

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/46cpb3

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Paulina JaśkiewiczKPR Ruch ChorzówNIebiescyfilmzrzutka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

Werwa Sport