REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Alstom sfinalizował przejęcie Bombardier Transport

Miasto

Pod koniec stycznia francuski koncert Alstom ogłosił, że sfinalizował przejęcie kanadyjskiego konkurenta Bombardier Transport. Transakcja zamknęła się w kwocie 5,5 mld euro. Co to oznacza dla naszego miasta?

Przejęcie Bombardier Transportation pozwoli Alstom na wzmocnienie pozycji lidera na rynku kolejowym. Powiększona grupa charakteryzuje się łącznym przychodem pro forma w wysokości ok. 15,7 mld euro oraz łącznym portfelem zamówień o wartości 71,1 mld euro. Zatrudnia 75 tys. osób w 70 krajach na całym świecie.

- Jesteśmy dziś świadkami wyjątkowej chwili w historii Alstom i sektora mobilności na całym świecie. Powstał właśnie nowy globalny lider, którego działalność koncentruje się na inteligentnej, zrówno­ważonej mobilności. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, cały świat musi zaangażować się w głębokie przemiany środo­wiskowe i społeczne, by móc sprostać wielkim wyzwaniom urbanizacji, równych szans rozwoju gospodarc­zego i zmian klimatycznych. Transport, niezbędny dla życia zawodowego i społecznego, a zarazem wywierający ogromny wpływ na środowisko, znajduje się w ścisłym centrum tej transformacji - podkreślił Henri Poupart-Lafarge, prezes i dyrektor generalny Alstom.

Dzięki przejęciu spółki Bombardier Transportation Alstom dysponować będzie najpełniejszą ofertą na potrzeby kolejnictwa na całym świecie. W zakresie taboru kolejowego oferta obejmie produkty zarówno na potrzeby kolei lekkiej, jak i kolei dużych prędkości. Dzięki flocie 150 tys. pojazdów Alstom będzie dysponować największą na świecie bazą zainstalowanych pojazdów, co znacząco ułatwi dalsze umocnienie koncernu na pozycji lidera w sektorze usług. Stanie się także liderem na polskim rynku kolejowym.

Co to oznacza dla naszego miasta? Po fuzji w skali kraju największą rolę mają odgrywać dwie duże fabryki taboru szynowego, czyli chorzowski Alstom Konstal i fabryka Bombardiera we Wrocławiu. W planach koncernu znajduje się dalsza rozbudowa i zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu w Chorzowie. Alstom zakupił już ponad 150 ha ziemi, na których prawdopodobnie postawione zostaną nowe hale. Rozwijany będzie także zakład we Wrocławiu, ale w tym przypadku nie podano jeszcze żadnych szczegółów.

 

Fot. Alstom.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


AlstomprzejęcieBombardier Transportrynek kolejowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława

Werwa Sport