REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Lodowisko czynne tylko w godzinach popołudniowych

Miasto

Ten sezon łyżwiarski nie rozpieszcza mieszkańców naszego miasta. Po wielu tygodniach, podczas których chorzowskie lodowisko pozostawało zamknięte, w końcu doczekaliśmy się jego ponownego otwarcia. Teraz na przeszkodzie stanęły jednak zbyt wysokie temperatury, a Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu był zmuszony do wprowadzenia zmian w godzinach otwarcia ślizgawki.

Miłośnicy łyżew zaczęli sezon, podobnie jak w poprzednich latach, z początkiem grudnia. Od samego startu ślizgawki na chorzowskim rynku, cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem. Do 27 grudnia lodowisko odwiedziło łącznie około 4,5 tys. mieszkańców, a co druga osoba skorzystała z wypożyczalni łyżew. Warto przypomnieć, że tegoroczne ślizgawki mogły jednorazowo pomieścić maksymalnie 35 osób.

Niestety sytuacja epidemiczna i wprowadzone obostrzenia zmusiły MORiS do zawieszenia działalności obiektu od 28 grudnia do 17 stycznia. Jak się później okazało, termin ten miał zostać wydłużony co najmniej do 14 lutego. W związku z tym początkowo powiadomiono mieszkańców, że sezon łyżwiarski w mieście już się zakończył, ale po poluzowaniu obostrzeń ogłoszonym przez rząd kilka tygodni temu, podjęto decyzję o ponownym otwarciu obiektów.

Teraz na przeszkodzie w normalnym funkcjonowaniu lodowiska stanęły jednak zbyt wysokie temperatury.

Do najbliższego piątku lodowisko będzie czynne od godz. 15:30. O tym kiedy będziemy mogli się poślizgać podczas nadchodzącego weekendu, dowiemy się już wkrótce.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


lodowiskoobiekty MORiSChorzówobostrzeniazawieszenieotwarcie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława

Werwa Sport