AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Gruz po remoncie nie musi być problemem. Jak go usunąć?

Inne

Niektóre rodzaje odpadków nie nadają się do wyrzucenia do normalnego kubła na śmieci. Zalicza się do nich również gruz, który powstaje jako efekt prac remontowych. Gdzie wyrzucić gruz?

Na gruz składają się różne rodzaje odpadków, między innymi są to beton, cegły, tynki, materiały ceramiczne, kleje i inna chemia budowlana. Gruz może być czysty, gdy składa się z jednego rodzaju odpadków, na przykład cegły, ale również może być zmieszany, gdy nie można ich od siebie oddzielić.

Zgodnie z przepisami gruz musi być odpowiednio zutylizowany, by nie stanowił on zagrożenia dla środowiska naturalnego. Jak można usunąć gruz?

Wywóz gruzu samodzielnie do PSZOK

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli w skrócie PSZOK to punkt, w którym osoby opłacające rachunki za odbiór odpadków mogą oddać je bez dodatkowych opłat. Dotyczy to odpadków od osób prywatnych – nie firm. Najczęściej limitem jest jednorazowa dostawa 200 l odpadków.

W takim punkcie można także oddać gruz z remontu. W przypadku dostarczenia gruzu transport, a także załadunek oraz rozładunek odpadów znajduje się po stronie osoby, która jest jego właścicielem. To powoduje, że samodzielne wywiezienie gruzu może stać się problematyczne.

Kontener na gruz – podstawiony pod dom

Gdy chce się wywieźć gruz łatwiej, w takim przypadku warto sprawdzić oferty firm zajmujących się świadczeniem usług jego odbioru. Wówczas za oddanie śmieci trzeba wprawdzie zapłacić, jednak można oszczędzić na kosztach wynajmu przyczepki oraz nie trzeba nieraz całego czasu spędzać na załadunku i rozładunku.

Wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera na gruz. Jest to rodzaj dużego pojemnika, który podstawiany jest bezpośrednio pod adres wskazany przez klienta. Następnie może on wrzucać do niego odpadki. Gdy kontener będzie zapełniony gruzem lub też zakończy się umowa, wówczas firma odbierze go od klienta.

Kontener jest wygodnym rozwiązaniem wtedy, gdy prace dopiero się zaczynają. Wtedy można zapełniać go stopniowo w miarę postępu robót.

Wywóz gruzu z kompleksową obsługą

Jest jeszcze trzecia opcja, czyli kompleksowy wywóz gruzu Gliwice to miasto, gdzie można zamówić taką usługę. Wówczas firma przyjeżdża na miejsce i odbiera gruz, a potem odwozi go do utylizacji.

W tym przypadku klient nie musi zajmować się załadunkiem – pracownicy mogą samodzielnie przeprowadzić tego typu prace, dlatego jest to najwygodniejsza opcja, gdy trzeba pozbyć się zalegającego gruzu pozostałego po remoncie.

Z dokładnymi ofertami firm prowadzących wywóz gruzu i wynajem kontenerów na gruz można zapoznać się w sieci.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


gruzpszokwywóz gruzu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława

Werwa Sport