REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Harcerze z Chorzowa potrzebują wsparcia

Miasto

Ponad rok temu siedziba naszych harcerzy, znajdująca się na Placu Hutników w Chorzowie, została zalana. Kompletnemu zniszczeniu uległa większość pomieszczeń znajdujących się na parterze, co uniemożliwiło im funkcjonowanie w tym miejscu. Z powodu braku środków na przeprowadzenie remontu, uruchomili zbiórkę i proszą mieszkańców o udzielenie wsparcia.

Siedziba hufca uległa zniszczeniu na skutek awarii głównego zaworu wody, do której doszło w grudniu 2019 roku. Od tego momentu dom chorzowskich harcerzy nie nadaje się do użytkowania. Środki, które otrzymali z ubezpieczalni nie wystarczą na pokrycie nawet połowy kosztów remontu oraz zakupu nowych mebli. W związku z tym zorganizowano zbiórkę, prosząc mieszkańców o pomoc w pozyskaniu potrzebnej kwoty.

- Przez rok staraliśmy się uzyskać jak najwięcej środków z ubezpieczalni, składając liczne odwołania od pierwotnej decyzji. Suma jaką udało nam się ostatecznie zgromadzić nie wystarcza jednak na pokrycie pełnego kosztu remontu - mówi Wojciech Czaputa. - Obecnie nie jesteśmy w stanie sami zagwarantować brakującej kwoty, musimy zapewnić środki na bieżące utrzymanie, a w ostatnim czasie byliśmy zmuszeni uporać się z przeciekającym dachem w naszym ośrodku w Kucobach - dodaje komendant chorzowskiego hufca.

Gromady, załogi oraz drużyny harcerskie, przez cały rok prężnie działają na terenie Chorzowa i Świętochłowic, organizując cotygodniowe zbiórki w poszczególnych szkołach, rajdy, biwaki, a także inne wydarzenia. Każdego roku na zimowiska oraz letnie obozy organizowane przez hufiec, wyjeżdża kilkaset dzieci z naszego miasta oraz innych gmin ościennych. Podczas wyjazdów uczestnicy uczą się samodzielności, obcowania z przyrodą, nabywając przy tym wiele przydatnych umiejętności.

Warto podkreślić, że harcerze z Chorzowa zaangażowali się także w akcję pomocy seniorom, organizowanej w mieście podczas pierwszego lockdownu, pomagając osobom starszym w codziennych czynnościach. Przez kilka tygodni robili im zakupy, dowozili je do domów, a także zabierali ich pupili na spacer. W tym samym czasie wypożyczyli i rozstawili na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie dwa namioty. To umożliwiło placówce utworzenie dodatkowych miejsc na przyjmowanie pacjentów.

Teraz nasi harcerze sami potrzebują wsparcia. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ oraz w poniższym poście.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


harcerstwosiedzibahufiecChorzówzbiórkaremontzalanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława

Werwa Sport