AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Fałszywy pracownik wodociągów okradł seniorkę

Na Sygnale

Nie każdy, kto puka do naszego mieszkania, ma uczciwe zamiary. Sposobów, by wzbogacić się cudzym kosztem, jest wiele. Niestety boleśnie w ostatni weekend przekonały się o tym dwie mieszkanki Chorzowa, które utraciły swoje oszczędności.

Na wnuczka, syna, kogoś z rodziny, gazownika, pracownika socjalnego, pracownika administracji, elektryka, czy pod pretekstem pozostawienia wiadomości sąsiadowi... to tylko niektóre metody stosowane przez oszustów okradających starsze osoby. Nie każdy, kto puka do naszego mieszkania, ma uczciwe zamiary. Sposobów, by wzbogacić się cudzym kosztem, jest wiele. Niestety nie wszyscy wykazują w tej kwestii ostrożność, a to może mieć poważne konsekwencje.

- Boleśnie w ostatni weekend przekonały się o tym dwie mieszkanki Chorzowa, które utraciły swoje oszczędności. W pierwszym przypadku fałszywy pracownik wodociągów ukradł pokrzywdzonej pieniądze, natomiast w drugim przypadku fałszywi pracownicy administracji ukradli seniorce nie tylko pieniądze, ale również biżuterię - informuje chorzowska policja.

Niemal każdemu zdarza się wpuścić do domu kogoś nieznajomego. Czasem jednak niezapowiedzianym gościem okazuje się osoba, która ma nadzieję na łatwy zysk.. Mundurowi przekonują, że jeśli poznami metody, jakimi posługują się oszuści, łatwiej się przed nimi obronimy. Mały poradnik, w którym znajdziemy wiele przydanych wskazówek. znajdziemy TUTAJ.

 

Źródło: KMP Chorzów

Fot. Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjaoszuściseniorkradzież

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława

Werwa Sport