AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Mundurowi przypomnieli o bezpieczeństwie podczas ferii

Na Sygnale

Tegoroczne ferie zimowe, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, wyglądają inaczej niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Wyjątkowo dla wszystkich województw odbywają się w jednym terminie, od 4–17 stycznia. Mundurowi przypomnieli najmłodszym, że w tym czasie, należy pamiętać o wielu niebezpieczeństwach, które mogą im zagrażać.

Galeria zdjęć


Jak co roku o tej porze, mundurowi z chorzowskiej komendy przypomnieli najmłodszym o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2021” dzieci brały udział w dyskusji o zasadach, których przestrzeganie pomoże im bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek.  W trakcie spotkań, policjantka przypomniała dzieciom dobre rady na zimowe eskapady.

Wychodząc z domu ubierz się ciepło, na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów, na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc, a kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym... to tylko kilka porad udzielonych młodym chorzowianom przez funkcjonariuszy. Pełny poradnik znajdziecie TUTAJ.

W trakcie zajęć ze starszą młodzieżą policjanci poruszyli także tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem w miejscu zamieszkania, czy też w najbliższej okolicy. Szczególnie zwracali uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się ze swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Bezpieczne FerieChorzówpolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

Werwa Sport