AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Seniorzy nadal będą ćwiczyć online

Miasto

Wprowadzone przez rząd obostrzenia zmusiły Centrum Integracji Międzypokoleniowej do zawieszenia stacjonarnych zajęć organizowanych w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora. Część z nich od kilku miesięcy odbywa się jednak online.

Seniorzy mogą przed ekranami własnych komputerów brać udział w zajęciach jogi, tai-chi, tańca, gimnastyki z elementami rehabilitacji oraz aerobiku. Wszystkie są prowadzone za pośrednictwem profilu CIM na Facebooku, gdzie transmitowane są na żywo, za sprawą czego uczestnicy w dalszym ciągu mają możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącymi. Po zakończeniu zajęć, nagrania są dostępne jeszcze przez minimum tydzień – dzięki temu można ćwiczyć w dogodnym dla siebie momencie.

– Większość zajęć ruchowych, takich jak tai-chi, joga, taniec, gimnastyka czy aerobik od ponad dwóch miesięcy prowadzimy online – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej. – Zależało nam, by pomimo trudnego położenia, pozostać w kontakcie z naszymi podopiecznymi, zapełnić im czas i dać możliwość dbania o zdrowie i formę nawet wówczas, gdy nie chcą lub nie mogą wyjść z domów - dodaje.

Prowadzone przez CIM zajęcia online mają formę transmisji na żywo, dzięki czemu uczestnicy mogą rozmawiać z prowadzącymi oraz ze sobą nawzajem.

– Na początku nie byłam przekonana, ale szybko okazało się, że w tych okolicznościach takie zajęcia to strzał w dziesiątkę – mówi pani Kazimiera, uczestniczka m.in. zajęć tanecznych i gimnastyki z elementami rehabilitacji. – Mogę ćwiczyć razem z trenerami, a jeśli czegoś nie rozumiem, to wystarczy, że przewinę sobie nagranie. Już wiadomo, że w styczniu zajęcia w CIM prowadzone będą w tej samej formie - dodaje.

Uczestnicy powrócą do zajęć ruchowych online 18 stycznia.

 

Źródło: CIM/Twój Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


CIMCentrum Integracji Międzypokoleniowejzajęcia onlineseniorzy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

Werwa Sport