AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Ta aplikacja może uratować czyjeś życie

Na Sygnale

Panujące mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć. Dlatego policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, mundurowi trafiają do osób samotnych i bezdomnych aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy i czy miejsca, w których przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu.

Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się wiele przypadków zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia życia osób bezdomnych oraz samotnie mieszkających bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla.

- Przypominamy, że dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy. Jest to bardzo ważne szczególnie podczas mrozów. Policjanci reagując na spostrzeżenia mieszkańców sprawdzają rejony, gdzie bezdomni mogą się gromadzić - czytamy w policyjnym komunikacie.

Pamiętajmy, że nasza reakcja, telefon alarmowy lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie! Mundurowi przypominają, że co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaChorzówbezdomnizimapolicjapomoc

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Juliana, Przemysława

Werwa Sport