AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wygrana juniorek KPR Ruch Chorzów

Ponad miesiąc czekały zawodniczki KPR Ruch Chorzów na mecz w Śląskiej Lidze Juniorek. W czwartek w hali MORiS wygrały pewnie z MOSM Tychy.

Tyszanki zamykają tabelę grupy A Śląskiej Ligi Juniorek, nie zdobyły w tym sezonie żadnego punktu, dlatego dla "Niebieskich" zwycięstwo w czwartkowym spotkaniu było obowiązkiem.

Wyrównana walka toczyła się do stanu 9:8 (16. minuta). Później podopieczne Katarzyny Wilczek zagrały lepiej w obronie, pozwalając przeciwniczkom na zdobycie tylko dwóch bramek w tej części. Po 30 minutach Ruch był lepszy o pięć bramek (15:10).

W drugiej połowie "Niebieskie" powiększały przewagę - prowadziły 21:14 (40. min), 26:16 (52. min), by ostatecznie pokonać tyszanki 32:18. Najwięcej goli rzuciła Martyna Czech - osiem.

Z dorobkiem 13 pkt. w sześciu spotkaniach Ruch zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Już w piątek może przesunąć się na pozycję wicelidera, jeśli pokona za trzy punkty prowadzącą w rozgrywkach Pogoń 1945 Zabrze. Chorzowianki mają rachunek do wyrównania za wrześniowe spotkanie wyjazdowe - w regulaminowym czasie był remis 18:18, karne lepiej wykonywała Pogoń.

Mecz KPR Ruch - Pogoń odbędzie się 27 listopada o godz. 15.00. Natomiast na zakończenie fazy grupowej Śląskiej Ligi Juniorek "Niebieskie" zmierzą się w poniedziałek, 30 listopada, w Żorach z tamtejszą Pogonią.

KPR Ruch Chorzów - MOSM Tychy 32:18 (15:10)
KPR Ruch: Grudzień, Wolny - Czech 8, Daniel 3, Gardian 2, Gryszka 3, Hojeńska 5, Kamińska, Kurek 5, Maj 2, Szatańska, Winczura 4.

Źródło: KPR Ruch Chorzów